Podobná zařízení najdete také v jiných zdravotnických zařízeních i leckde po ulicích, někdy ve zrušených telefonních budkách. Dokonce i kavárny a restaurace, které chtějí vypadat trendy, aranžují ve svých interiérech nejrůznější knihy a tiskoviny.
Knihy se z moderních bytů stěhují na ulici a do veřejných prostorů. Potkává to stále častěji i některé lidi. Knihy a lidi ztrácejí domov. Předmět, který nelze ukrást, protože nikomu nepatří, je bez ceny. A patří k takovým kouskům i knihy? Ti, kdo někdy v poslední době byli nuceni likvidovat domácí knihovnu z pozůstalosti, o tom vědí své.
Kromě pár unikátů neudají běžné exempláře ani v antikvariátech. Ostýchá-li se člověk být za barbara a odvézt bedny plné knih rovnou do sběren starého papíru, rýsuje se ještě možnost obdarovat některou veřejnou knihovnu. Že vás uvítají jako šlechetného mecenáše, nečekejte. Hned za voptáním bude následovat stručné „díky, nemáme dost místa“. Knih je moc, knih je čím dál víc.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
knihy , kultura , literatura , Bílek , literarky.cz
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.