Petr Hampl: Hrdinům odboje

23.01.2022 15:49 | Glosa

Denní glosa Petra Hampla

Petr Hampl: Hrdinům odboje
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Petr Hampl

Rozhodl se myšák, že si splní životní sen – sex se slonicí. Podaří se mu tedy najít ochotnou slonici, ta si lehne, myšák přicupitá na začátek tunelu, vykonává příslušnou činnost, slonice pospává… a v tom jí spadne na hlavu kokosový ořech a slonice vyjekne leknutím a bolestí. „Neublížil jsem ti?,“ ptá se starostlivě myšák.

Vzpomínám na tuhle starou anekdotu, když slyším jásot, jak různí chcíplpesové dosáhli zrušení očkovací vyhlášky. V zemi, kde ani statisícové demonstrace neznamenají nic. A najednou vládu vyděsily stovky až jednotky tisíc výstředníků bez jakékoliv podpory širší veřejnosti? Zvláště, když je po volbách a je jednoznačně otestováno, jaká je skutečná síla antivaxerských skupin? Zvláštní.

Jenže ono to bylo ve vládním programu ještě před volbami. A TOP09 i Piráti chřipečkovali už v době, kdy většina dnešních demonstrantů horlivě šila roušky.

Jak je vidět, demonstrace může být velmi úspěšná, pokud se zvolí správné téma. Příště tedy navrhuji demonstrovat za přidělení státních zakázek sponzorům ODS. Bude to chtít obrovské úsilí, ale nakonec určitě dosáhnete svého.

(zdroj: petrhampl.com)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co tedy navrhujete vy?

když odsuzujete názor, že se mají ukrajinští uprchlíci začlenit do společnosti?(,,Za naprosto neuvěřitelná pak považuje slova poslance TOP 09, že z uprchlíků se již zanedlouho stanou čeští občané, protože musíme smazat rozdíl mezi uprchlíky a českými občany.") Nikdo neví, kdy válka skončí a co bude ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl:  O covidu – snad už naposled

11:10 Petr Hampl: O covidu – snad už naposled

Denní glosa Petra Hampla