Petr Havlíček: Dočká se ČR svojí vlastní exekuce?

01.12.2012 22:17 | Zprávy

Politici, kterým jsme svěřili moc, vytvořili nástroj, jenž má sloužit k vymáhání peněz od dlužníků. Občané žijící v dobré víře, že politici jsou těmi, kdo zabezpečí prosperitu, uvěřili v jejich politicko-populistická hesla a nechali se mediální masáží bankovních domů zlákat k zakoupení jejich produktu zvaného dluh.

Petr Havlíček: Dočká se ČR svojí vlastní exekuce?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Jenže, jak se postupně ukazuje, politici nechtěli zabezpečit prosperitu státu, ale pouze prosperitu svoji. A tak se stalo, že státu narostly a stále ještě rostou dluhy tak strmě, že nedokáže plnit naslibovanou prosperitu a tíha promrhaných 1,7 biliónu Kč státního dluhu stále více doléhá na celý národ. Půl miliónu občanů dnes nemá práci a každý desátý občan čelí exekuci. Domácnostem, které uvěřily politickým amatérům, že jedině oni dovedou vést stát, dnes zůstává na krku dluh v celkové výši 1,25 biliónu Kč. Vedle těchto dluhů je zde také velké zadlužení firem, které se též spolehly na schopnosti rádoby státotvorců a investovali do svého rozvoje s důvěrou v předpoklad, že na své investice v prosperujícím státě vydělají. U firem  dosahuje dluh cca 1 biliónu Kč.  Pokud všechny tři uvedené dluhy sečteme, jedná se o skutečný a reálný dluh naší země, který se týká, ať už přímo nebo nepřímo, každého z nás.

Český stát tedy jako celek, se všemi občany a firmami, dluží téměř 4 000 000 000 000,-Kč, slovy čtyři biliony korun českých. A to jsou téměř čtyři roční rozpočty státu. Myslím, že i laik pozná, že tady není něco v pořádku.  A teď přichází základní důležitá otázka:  Komu všichni dlužíme? Odpověď zní: Bankám. Kde banky berou peníze? Odpověď zní: Půjčují si je od České národní banky a střadatelů. A kde bere peníze ČNB? Odpověď zní: Tiskne si je. A kdo je vlastníkem České národní banky? Odpověď zní: My, občané České republiky. MY jsme vlastníky, nikdo jiný být vlastníkem ani nemůže. A tak další logická otázka zní: V čem je tedy problém? Natiskněme si tolik peněz, abychom mohli zaplatit všechny naše dluhy. Státní, firemní, i ty domácí. A bude dobře. Dluhy zmizí a s nimi zmizí i infekce, kterou se lidstvo nakazilo.  Infekce, která se jmenuje DLUH. Dluh, který vytváří bankovní svět.

Mohli bychom tento proces nazvat ozdravovnou ekonomiky, a aby v budoucnu nemohl tento nebezpečný virus na lidskou společnost opět zaútočit a infikovat ji, je třeba ho zcela z ekonomického procesu vyloučit. A začít s čistým štítem. Tedy bez dluhů. Pokud se vám tento můj závěr zdá přitažený za vlasy a nereálný, nenechte se mýlit. Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond aktuálně navrhují odpustit Řecku polovinu dluhu. No vida a je to venku! Pak že to nejde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Naše země nevzkvétá

Myslíte, že viníkem toho, proč lidé odchází za lepším na západ je EU? Podle mě jsou na vině tyto vlády a hlavně ti, co tu vládli před rokem 89. A z čeho vychází teze, že bysme byli bez EU bohatší, a poslední, na co se chci na základě toho vašeho článku zeptat je ta kritika dovozu zboží. Nemáte opět...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Kdo vlastně vládl v USA?

13:57 Zbyněk Fiala: Kdo vlastně vládl v USA?

Američané jsou zděšeni nahrávkami z vyšetření mentálního stavu prezidenta Joe Bidena roku 2023, kter…