Petr Škorpil: Pane Fialo, jak sestavíte novou funkční vládu bez hnutí ANO?

24.11.2018 18:24

Jako obyčejný venkovan z mlčící většiny bych se po delší době rád vyjádřil k dnešnímu dění ve společnosti a politikům. Stále se ptáte proč voliči pana A. Babiše a M. Zemana nepořádají demonstrace na jejich podporu.

Petr Škorpil: Pane Fialo, jak sestavíte novou funkční vládu bez hnutí ANO?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Přitom odpověď je velmi jednoduchá. Protože na rozdíl od lidí , kteří se nechají tak snadno zmanipulovat neziskovými organizacemi (Milion chvilek pro dem.) a jejich kandidátů propadlých ve volbách,  o věcech přemýšlejí, ověřují si pravdivost informací, ale hlavně věří v demokracii a svobodné volby, a ne politiku ulice. Věří v nezávislost policie a justice, což jsou pilíře demokratického státu. Chtějí nám snad neziskovky a opoziční politici tvrdit , že oni jsou ti, kdo rozhodují o vině či nevině druhých jím nepohodlných? Opravdu nemáme nezávislou policii a justici a oni musí suplovat její práci? Chtějí nám toto sdělit a mají proto nějaké důkazy? Zajímalo by mne, kolik z těch lidí, co chodí na náměstí a posílají pana A. Babiše do kriminálu, urážejí ho a nosí různé dehonestující transparenty, přemýšleli nad tím, jak by se jim líbilo, když by byli třeba z něčeho obviněni a spolupracovníci, známí a přátele by se chovali stejně?

Jedno dobré pravidlo z bible říká: Chovej se k ostatním tak, jak by si chtěl, aby se ostatní chovali k tobě! Pak by možná více přemýšleli než by vyrazili s nějakým hloupým transparentem na náměstí. Protože to už není snad ani názor, ale davový lynč.  Tím samozřejmě nechci říci, že nemají právo vyjadřovat veřejně svůj názor, jen snad trochu přemýšlet a neschovávat se za dav. Nejvíce srandovní mi připadá  chování dinosaurů naší politiky paní Němcové a pana Kalouska. Ti snad nechybí na žádné demonstraci. Ba přímo je vyhledávají. Možná se i ptají, když se někde sejde více lidí - vy demonstrujete a nebo stojíte na něco frontu? A pokud dostanou kladnou odpověď - jásají a chopí se přednášet své plamenné projevy. Bohužel je z toho tak trochu cítit frustrace, že přišli o svá korýtka.

A co včerejší mimořádná schůze o nedůvěře vládě v parlamentu PS. Je to vždy  pěkné divadlo, na které se bohužel nedá dlouho dívat. Nebyla to věcná debata o vládě, ale opět jen  fraška a hon na pana A. Babiše. Zajímavé na tom všem je, že nejvíce moralizujících projevů měli zástupci těch pidi stran, které by se v případě předčasných voleb už asi do parlamentu nedostaly. Takže je otázka, jestli by o něco takového vůbec stály. Asi ne, ale alespoň dostali možnost se zase v televizi ukázat, jak jim jde o naše blaho a ne o jejich korýtka! Pan Fiala z ODS se oháněl, jak vláda přišla o většinu v parlamentu, kde pro vyslovení nedůvěry bylo 92 poslanců a proti jen 90. Tady je zajímavé to, že mu najednou nevadí podpora ze strany SPD, se kterou si nedovede představit jakkoli a na čemkoli spolupracovat. Ani to, že SPD tento návrh podpořila zcela ze zištných důvodů, a to vystřídání ČSSD ve vládě. A možná, když by pro návrh hlasovala KSČM,  byla by v očích pana Fialy i tato strana demokratická. No není zajímavé jak se mohou postoje měnit? Smutné ovšem je , že tzv. demokratický blok stran ( ODS ,STAN, TOP09, Piráti  a teď asi i SPD) chtějí jen bořit, ale neříkají, co bude dál, když se jim to podaří.

A proto se ptám - pane Fialo, řekněte nám, jak sestavíte novou funkční vládu bez hnutí ANO 2011? Když hnutí ANO2011 stojí za svým předsedou? Nebo jste opravdu už změnil názor na SPD a KSČM, které by vás musely podpořit, aby vznikla asi duhová, ale nejsem si jist, jestli funkční vláda. To, co předvádíte v politice je laciné a nezodpovědné chování, a mlčící většina to vidí a vnímá. Kdyby vám šlo o blaho našich občanů a této země, tak jste šli do vlády a prosazovali svůj program a mohli hlídat pana A. Babiše  jako člen koaliční vlády. Mohli jste místo ČSSD mít post ministra vnitra a dohlížet na spravedlivé vyšetření kauzy Čapí hnízdo místo podrývání víry občanů, že tu máme nezávislé soudy a policii. Bohužel zatím jen hezky mluvíte, ale jinak se vy a vaše ODS chová zbaběle a už vůbec ne státotvorně. Proto vás hnutí ANO2011 v čele s A. Babišem poráží na celé čáře!

Na závěr bych chtěl apelovat na všechny politiky, kteří neuspěli ve volbách, aby nerozdělovali společnost  kvůli tomu, že tu jsou lidé, kteří mají jiné názory a dovolili si volit jinak. Aby ctili principy demokratické společnosti a případné změny chtěli dosáhnout pomocí demokratických voleb, a ne pomocí ulice. Protože to nás posouvá směrem na východ a na úroveň nedemokratických zřízení víc než politika demokraticky zvolených představitelů. A to bez rozdílu, jestli se nám jejich politika líbí nebo ne!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…