Richard Seemann: Merkelová - lockdown bude trvat do Velikonoc

14.01.2021 7:36

Německá kancléřka Angela Merkelová očekává, že omezení proti koronaviru potrvají nejméně do začátku dubna. Pokud nemůžeme zastavit nový britský virus, budeme mít do Velikonoc desetinásobný výskyt. Stále potřebujeme osm až deset týdnů tvrdých opatření, prohlásila na zasedání parlamentní skupiny křesťansko-demokratických stran CDU/CSU.

Richard Seemann: Merkelová - lockdown bude trvat do Velikonoc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Angela Merkelová
reklama

Spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn zjevně plánuje také přísnější pravidla pro vstup do SRN. Pro země s novou variantou viru nebo se sedmi denním výskytem nad 200 osob, zavede nová připravovaná vyhláška o cestování obecnou povinnost testovat před odletem všechny cestující. Příslušná vyhláška se změněnými pravidly vstupu má platit od čtvrtka se zdůvodněním, že celonárodní povinnost jednotného vstupního testu je nutná k zastavení nekontrolovaných vstupů mutací CoV 19 ze zahraničí.

Merkelová na interní schůzce varovala před šířením mutací koronaviru a před dalším nárůstem počtu infekcí také v Německu. Nyní čelíme osmi až deseti velmi těžkým týdnům - prohlásila kancléřka poté, co během krátké doby došlo k desetinásobnému zvýšení počtu infekcí. a oznámila dalších osm až deset týdnů tvrdých proti koronavirových opatření. Podle účastníků jednání velmi záleží na tom, jak rychle se nová varianta viru bude šířit v Německu. Mutace je považována za mnohem nakažlivější a v současnosti způsobuje ve Spojeném království prudký vzestup počtu nových infekcí.

Anketa

Je nemorální chodit na oběd či pivo do hospody, když je to teď zakázané?

hlasovalo: 8557 lidí

Při expertním slyšení s Merkelovou a s předsedy vlád spolkových zemí vedoucí virolog Christian Drosten také zmínil o riziku druhé virové mutace, která se v Jižní Africe široce rozšířila. V Německu byla poprvé detekována v rodině, která vstoupila do Bádenska-Württemberska z Jihoafrické republiky 13. prosince 2020. Po příjezdu byla rodina umístěna do karantény. První test po pěti dnech byl negativní pro všechny členy rodiny. V následujícím týdnu by se však u některých z nich vyvinuly mírné příznaky. Podle ministerstva je nyní detekován vir u šesti lidí ze tří domácností a byly testovány další kontaktní osoby.

Bavorský předseda vlády Markus Söder informoval opatrně o pozitivním trendu v jeho spolkové zemi. Velká část zde zavedených přísných opatření začíná fungovat. Během 24 hodin došlo v Bavorsku k 1740 novým infekcím - téměř o 500 méně než před týdnem. S výskytem je Svobodný stát Bavorský na celonárodním sedmém místě. Stále však není jasné, jaký vliv měly svátky což se zjistí na konci týdne. Söder, který prosadil, že od pondělí je povinné nosit v Bavorsku ochranu FFP2 ve veřejné dopravě a v maloobchodě, zdůraznil, že v každém případě by měla vytrvalost a trpělivost pokračovat.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Miroslav Macek: Škoda, že nebude též mnohem více křiku proti těm nesmyslným opatřením

11:18 Miroslav Macek: Škoda, že nebude též mnohem více křiku proti těm nesmyslným opatřením

Úterní glosy Miroslava Macka