Richard Seemann: Rakousko zesiluje ochranu hranic

25.07.2021 21:17

Vojenská ochrana rakouských ozbrojených sil na hranicích s Maďarskem bude rozšířena o několik set dalších vojáků. Na sobotní mimořádné tiskové konferenci to oznámili lidovečtí spolkový ministři vnitra Karl Nehammer a obrany Klaudia Tannerová.

Richard Seemann: Rakousko zesiluje ochranu hranic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouská vlajka

Důvodem tohoto opatření je rostoucí migrační tlak zejména na rakousko-maďarskou hranici. Dochází zde k nárůstu zadržení, uvedl Nehmammer, podle něhož je nyní třeba zásadně přebudovat systém nasazení pomoci ochranných ozbrojených složek.

Asistenční síly na hranicích budou "masivně" posíleny, uvedla Tannerová. a přesná potřeba vojáků na hranicích se Slovenskem, Slovinskem a především Maďarskem bude průběžně přehodnocována. Na hranicích bude nasazeno až 2 000 vojáků již probíhajícího avizovaného navýšení. Tannerová současně nařídila silám Jägerbataillonu 25 z Celovce, aby vyrazily k hranicím.

Asistenční misi budou provádět rakouské ozbrojené složky bez časového omezení, uvedla a zdůraznila, že mezi silami, které jsou k dispozici pro posílení, je zatím použita "pouze hrstka základního vojenského personálu", které má spolkové vojsko k dispozici. Podle ministerstva obrany je v současné době na hranicích ve službě kromě bezpečnostní hraniční policie již 1 000 vojáků, z nichž 520 jich je nasazeno v souvislosti s opětně rostoucí pandemií koronaviru. Dalších 134 jich v současné době vykonává službu při odstraňování následků katastrof v tuzemsku - v zahraničích misí je dalších 850 vojáků.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17928 lidí

Podle Nehammera je zejména hranice s Maďarskem současným horkým místem pro nelegální překračování hranic. V této souvislosti hovořil o výrazném nárůstu počtu migrantů, když v letošním roce již bylo zadrženo 15 768 osob a za celý loňský rok to činilo 21 700. Jen letos bylo zadrženo 200 pašeráků, uvedl ministr vnitra, který zároveň ostře kritizoval Evropskou komisi za selhání evropského azylového systému. Její kritika zazněla též z úst předsedy Svobodných Herberta Kickla, který potvrdil výrok o "totálním selhání" Evropské unie. Počet žadatelů o azyl se již rok a půl zvyšuje a v současné době to činí více než 100 nelegálních migrantů denně, řekl Kickl a uvedl, že vzhledem k těmto explozivním číslům už Nehammer zaspal dobu nejméně jednoho roku.

Zvýšenou ochranu hranic uvítala lidovecká regionální organizace Burgenlandu, který hraničí s Maďarskem. Její předseda Christian Sagartz ve svém prohlášení označil tento krok za důležitý signál v boji proti nelegální migraci, z čehož budou mít prospěch i ostatní spolkové země.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Radomil Bábek: Covid, zneužitý k ovládnutí společnosti, je covidfašismus

20:17 Radomil Bábek: Covid, zneužitý k ovládnutí společnosti, je covidfašismus

Ústavní soud řekl, že zavření obchodů bylo nezákonné, Nejvyšší správní soud řekl, že testování zaměs…