Štěpán Křeček: Vzhledem k propadu ekonomiky se nezaměstnanost drží nízko

01.10.2020 21:39 | Zprávy
autor: PV

„Měli bychom si nalít čistého vína a přiznat si, že mnohé firmy v silně zasažených odvětvích zkrachují. Proto již nedává smysl je dále podporovat ze státního rozpočtu. Spíše bychom je měli nechat zkrachovat a uvolněnou pracovní sílu zaměstnat v perspektivních odvětvích,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Štěpán Křeček: Vzhledem k propadu ekonomiky se nezaměstnanost drží nízko
Foto: Archiv Štěpána Křečka
Popisek: Ekonom Štěpán Křeček

Obecná míra nezaměstnanosti, kterou zveřejňuje Český statistický úřad, dosáhla v srpnu letošního roku hodnoty 2,8 procenta. Meziročně došlo k jejímu navýšení o 0,8 procentního bodu. Míra nezaměstnanosti mužů dosahovala hodnoty 2,7 procenta a míra nezaměstnanosti žen se pohybovala na podobné úrovni ve výši 2,8 procenta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Danění firem

Proč se prodej firmy nad 40 milionů nebude muset danit, ale nižší ano? Proč vůbec firmy od prodeje osvobozovat? Co takhle třeba zrušit nějaké nesmyslné daně co platí řada z nás? Proč jdete na ruku jen těm velkým?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivo Strejček: Dvojí metr

15:57 Ivo Strejček: Dvojí metr

Denní glosa Ivo Strejčka