Svatopluk Otava: Babiš je stratég. Bezohledný, ale zcela geniální

10. 5. 2018 11:50

Proto také radostí křepčícím Hamáčkovic sobotkovcům ministerstvo obrany klidně přenechá. A kdyby si o ně nenažraní kariéristé sami neřekli, snad by jim ten rezort sám nabídl. Pitomějšího „vládního“ partnera by si ani vysnít nemohl.

Svatopluk Otava: Babiš je stratég. Bezohledný, ale zcela geniální
Foto: archiv Svatopluka Otavy
Popisek: Svatopluk Otava
reklama

Spolkli to i s navijákem…

ČSSD bude mít ve vládě všechna silová ministerstva. Vnitro, zahraničí i obranu. Sen každého koaličního partnera. Hele, jaký z nás má Babiš vítr! Jen se podívejte, jak o spolupráci s našim pevným předsedou stojí a plní nám všechna naše přání! Tak nějak budou „vyjednávání“ o vládě prezentovat na oko překabátění sobotkovci veřejnosti a hlavně své členské základně. Že si poslední hřebík do politické rakve vlastnoručně zatloukají sami a spolknutý naviják jim ještě kouká z krku, je jistě ani nenapadne.

To se ví, že v křečích dodělávající kobyly bude Bruselská říše tlačit na východní kolonie čím dál tím víc bezohledněji. I to je jasné, že všichni jestřábové ve velení NATO budou i nadále vytrvale škrtat sirkami ve snaze nahnat hlavně východoevropský kanónenfutr do konfliktu s Ruskem. A je více než jasné, že notoricky obelhávanému obyvatelstvu se nepřetržité obelhávání ze strany vlastních kolaborantů, jimž se dnes říká politické spektrum, ba dokonce „tradiční“, bude líbit méně a méně.

Co dokáže bruselských pár facek…

Mnozí mají v čerstvé paměti, jak vyhaslým dojmem působil náš vydíratelný pan premiér po návratu z bruselského potlachu, kde jej pantátové „spojenci“ přimáčkli ke zdi a donutili jej vyhánět ruské diplomaty. Na základě čiré, nahlas pronesené lži o údajné ruské agresi prostřednictvím nervově-paralytického jedu přímo „v srdci“ Velké Británie. Bez důkazů, protože nejsou, jen z libovůle rozdmýchat (zatím) politický požár, protože chtějí a můžou. To jednání je i pro běžného občana průhledné, blbé a sebevražedné.

Andrej Babiš toto všechno ví, koneckonců i on zažil na vlastní kůži úder železné pěsti v sametové rukavičce. A čtrnáct dní byl grogy. No, má to snad zapotřebí? On, který tak úspěšně od nuly vybudoval podnikatelské impérium? Zcela čistě a bez kontaktů na bankéře, mezi nimiž není snad jediný bez estébácké minulosti? On, jemuž se líbí vize sice tvrdého, ale snesitelného kapitalismu a jemuž se právě nyní rýsuje šance řídit i stát tak trochu firemním, autoritářským způsobem? Nemá.

Tak jaká jsou ta silová ministerstva?

Pro svou vizi potřebuje vládnout financím, pro byznys je důležitý průmysl, obchod a zemědělství. Tato ministerstva Babiš mít bude. Pro to, aby udržel na uzdě i mocí opilého Hamáčka mu postačí ministerstvo vykladačů gumových paragrafů, čili „spravedlnosti“. I tento rezort bude jeho a zde jsou ve skutečnosti ta silová křesla.

Bude nám Brusel nutit islámské nájezdníky? Ale jistě! Vláda ČR dublinské „inovace“ projedná, bez ohledu na mínění obyvatelstva a možná i proti usnesení parlamentu potřebné dokumenty někdo podepíše. Kdože to bude? Ministr zahraničí nebo vnitra? Tak či tak socialista. Bude potřebí zflikovat nějaké ty oděrky amerických exportérů „našich hodnot“ třeba v Afghánistánu? Poslat tam armádní lékaře, chemiky, vojenské četníky? Nějaký náš žoldák přitom přijde o život? Sorry jako, s tím jsem nic společného neměl, to vyjednalo zahraničí s obranou. A kdo tedy? Socialisti přece, co já s tím?

Co takhle sloučit obranu, zahraničí a vnitro na Ministerstvo špinavé práce?

Prosté, jednoduché, ve své jednoduchosti vlastně geniální. Andreji postačí jeho ekonomický píseček. Sám se přesvědčil, jak veřejnost nelibě nesla poslední kousky euro a natofilních ministerských postaviček jako jsou komediant Stropnický, amazonka Šlechtová, či přítel Islámu Pelikán. Snad by se v případě krize i oni rozhodli, že pošlou náš slavný tankový prapor proti vlastním občanům, jak se vyučili od demokratů na Ukrajině. Ale – má to ANO zapotřebí? Nemá, na to se nejlíp hodí socialisti!

Jde o naprostý, jen dosud nepojmenovaný podvod na všech voličích ANO, čirý alibismus, politický machiavelismus jako z učebnice. Politická „reprezentace“ ČR na budoucí téměř čtyři roky i s fíkovým listem kalousko-dolejšovic (jako)komunistů. Jeden aby se bál nasnídat, mohl by mu i rohlík s máslem hned vyskočit do záchodové mísy. Tož si radši dejme kafe….

A Vy, pane Foldyno, prchejte, prchejte od té bandy co nejdříve, co nejrychleji a co nejdál…!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Vítek: Vyvěsme červené vlajky!

19:11 Jan Vítek: Vyvěsme červené vlajky!

V debatě o Covidu-19 jsou dvě věci považovány za dané: tolik očekávaná vakcína nebude stříbrná kulka…