„A učiní to, že všem, malým i velkým, bohatým i chudým, svobodným i otrokům dá na pravou ruku nebo na čelo znamení, a nikdo nebude moct koupit ani prodat, jen ten, kdo bude mít toto znamení, nebo jméno šelmy, nebo její číslo.“ Apokalypsa, kap. 13
„A přijde, přijde svět čistého jasu. A lidí nebude, budou pouze zvířata…“ George Orwell, Farma zvířat
V r. 2016 bude strategickým směrem americké zahraniční politiky dokončení rozhovorů o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Jak uvádějí média, tato dohoda předjímá vytvoření zóny volného obchodu na území USA a zemí Evropské unie. Na uvedené země připadá 60% globálního HDP a 33% globálního obchodu.
Mimo to má nabýt účinnosti (ratifikována) dohoda o Transpacifickém partnerství (TTP), kterou v říjnu 2015 podepsalo v americké Atlantě 12 států. Na země TTP připadá, podle odhadů, 40% světového obchodu.
Kdo bude obchod kontrolovat?
Účastníkem obou dohod jsou USA, jejichž podíl na světovém obchodu je odhadován přibližně na 10%. Takže v případě nabytí účinnosti obou dohod budou dvě transoceánská partnerství ovládat 73% světového obchodu. Řečeno přesněji, kontrolovat obchod budou Spojené státy.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Národní třída 17. listopad
Dobrý den, jak vysvětlíte, že na jednu stranu propagujete přímou demokracii a pak nejdete ani na Národní třídu uctít památku událostí, které vedly k tomu, že tu demokracii máme?
Další články z rubriky
16:04 Vlastimil Podracký: Proč propadla Kateřina?
Lidé žijící v době konce civilizace nepotřebují levici. Konečná, Drulák, Švihlíková jsou příliš komp…
- 9:06 Zdeněk Jemelík: Zlomová devadesátka
- 16:40 Neboj se být slušný, píše Alena Vitásková ve své nové knize. Ale chce to odvahu
- 13:57 Jiří Paroubek: Prezident Pavel se snaží zvrátit výsledek voleb
- 12:26 Zbyněk Fiala: Co přinese Trumpových 28 podmínek?
- 15:57 Jiří Paroubek: Alibaba a sedm loupežníků na Ukrajině




