Vaše Věc: SANEP: Volební preference v únoru 2017 podle SANEP

26.2.2017 3:12 odp.

Podle únorového průzkumu veřejného mínění provedeného společností SANEP od sebe hnutí ANO a ČSSD dělí 10,6 % volebních preferencí.

Vaše Věc: SANEP: Volební preference v únoru 2017 podle SANEP
Foto: pixabay.com
Popisek: Průzkum - ilustrační foto

Hnutí ANO by podle SANEPu nyní ve volbách do poslanecké sněmovny získalo 28,5 % hlasů a ČSSD 17,9 % hlasů. Třetí komunisté by získali 12,1 % volebních preferencí, ODS 9,8 %, KDU-ČSL 6,5 %. A do poslanecké sněmovny by podle SANEPu pronikli ještě Okamurovci s 6,4 % hlasů a TOP 09 s 5,6 %.

Za hranicí vstupu do sněmovny by zůstali Piráti, kterým by dalo hlas 3,4 % oslovených, Starostové a nezávislí s 2,4 % i Zelení se 2 % preferencí.

ČSSD oproti poslednímu průzkumu společnosti SANEP provedenému v lednu tohoto roku vzrostly volební preference o 2,1 %, což je vůbec nejprudší nárůst ze všech politických stran. Je ovšem potřeba dodat, že posledních šest měsíců šla ČSSD v průzkumech SANEPu pouze dolů. A celkově si od července loňského roku do ledna tohoto roku pohoršila o 5,8 % hlasů: A to je mnoho.

Hnutí ANO si oproti poslednímu měření pohoršilo o jednu desetinku volebních preferencí, ale ono, na rozdíl od ČSSD, od července rostlo a získalo do ledna tohoto roku 5,8 % volebních preferencí. Tedy přesně tolik, kolik ČSSD za stejnou dobu ubylo…

Komunisté posledních sedm měsíců pomalým, ale stálým tempem klesají, a až nyní jejich volební preference oproti lednu 2017 vzrostly o 0,2 %, tedy zanedbatelně. ODS přes velké řeči jejího předsedy i místopředsedů strany poslední tři měsíce klesá, a nyní už se dostala i pod deset procent. Na žádný velký comeback, o kterém vedení této strany sní, to tedy asi nebude – respektive jistě ne díky úspěchu ODS ve volbách…

KDU-ČSL a Starostové jsou v průzkumu SANEPu stále ještě hodnoceni zvlášť, a mají tak po součtu preferencí obou uskupení méně než 10 % preferencí, což by znamenalo, že by se jejich aliance do Sněmovny nedostala. Zajímavé však budou zejména ty výsledky průzkumů, které budou hodnotit tuto předvolební alianci dohromady, a to poté, co budou voliči dostatečně seznámeni s tím, že KDU-ČSL a Starostové utvoří pro volby do sněmovny volební celek.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

sabotáž?

Nemyslíte, že kdybyste netajil svůj zdravotní stav, nemyslím podrobnob diagnózu, ale před volbami jste sám říkal, že to máme právo vědět, tak by se tím ani Senát nezabýval? A proč to chcete řešit teď, vic jak půl roku poté, když jsou tu mnohem závažnější problémy a kousek od nás zuří navíc válka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Konec Prahy

12:52 Milan Knížák: Konec Prahy

Vážení architekti, vážení úředníci města: jste hlupáci.