„Koncept globálního oteplování byl vytvořen Číňany ve prospěch Číny, aby způsobil nekonkurenceschopnost amerického průmyslu,“ napsal například D. Trump na svém twiterovém účtu v listopadu 2012. V lednu 2014 jsme si na stejném účtu zase mohli přečíst: „Tahle velmi nákladná blbost jménem globální oteplování musí přestat. Naše planeta mrzne, zaznamenáváme rekordně nízké teploty a naši experti na globální oteplování uvízli v ledu.“ A tak bychom mohli pokračovat dále.
Ihned po Trumpově zvolení se tak pochopitelně objevují informace, že rodící se administrativa USA už pracuje na tom, aby Spojené státy mohly rychle ustoupit od pařížské klimatické dohody. Tato dohoda má zajistit například to, že státy, které dohodu ratifikovaly, budou usilovat o značné snížení emisí skleníkových plynů. Do roku 2020 by měly smluvní strany například prezentovat své emisní závazky, nízkoenergetické plány strategie do roku 2050. Vyspělé státy mají také do roku 2020 vytvořit finanční mechanismus, který pak bude zajišťovat částku nejméně 100 miliard dolarů ročně k zajištění podpory opatření na ochranu klimatu v rozvojových zemích.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…