Bárta: Dobešovi drábové korupci nevymýtí. Nedostanou dost zaplaceno

06.10.2012 12:00

České dopravní stavitelství čeká s trochou nadsázky revoluce.

Bárta: Dobešovi drábové korupci nevymýtí. Nedostanou dost zaplaceno
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Dohledem nad kvalitou staveb a dodržování předepsaných technologií nebudou pověřeni soukromníci jako dosud, ale státní úředníci. Stát chce na sebe znovu vzít funkci stavebního dozoru, kterou v minulosti postupně předal externím firmám.

Důvodem změny je podle ministerstva dopravy nespokojenost s kvalitou některých dopravních staveb, které se musí často pár let po dostavbě znovu opravovat. Dalším argumentem je navíc údajné protikorupčních opatření.  Až dosud totiž firmy, které pracovaly pro stavební společnosti, mohou být ve střetu zájmů. Na jedné zakázce například hlídají jednu stavební firmu a její kvalitu, na druhé stavbě pak pro stejnou firmu pracují.

Sestavením týmu 140 dozorců je pověřena Miloslava Pošvářová, kterou angažoval ještě René Poruba. Velmi bych si přál, kdyby se paní Pošvářové podařilo vybrat 140 stejně poctivých lidí jako je ona sama, ale vzhledem k tomu, že má k dispozici jen tabulkové platy pro dozorce, nevěřím tomu.

Ten nápad v zásadě není špatný, koneckonců už René Poruba jej chtěl zavést, jenže dozorci se musí kvalitně zaplatit. Zatímco na ŘSD jsou tabulkové platy, tak inženýr u soukromé firmy bere i osmdesáti tisíc. Pokud budou brát méně, hrozí pak opět korupční prostředí.

Superreklamace

Nejznámější reklamací ŘSD v poslední době je případ zvlněné dálnice D47 postavené firmou Eurovia na odpadcích nebo výstavba Dálnice D1 v úseku Kroměříž východ- Říkovice, na níž jsem podal trestní oznámení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vitbarta.cz

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Euro je cestou k vyšší prosperitě a stabilitě naší ekonomiky

To tvrdíte vy. Pokud ale vím, třeba v Řecku měli Euro a dostali se do velkých finančních problémů, které pak řešili ostatní státy, takže kdyby byla vaše teze správná, jak to že se Řecko dostalo do takových dluhů a hrozil krach jejich ekonomiky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Právě to odpolitizování státní správy bylo ze služebního zákona vyjmuto

23:08 Mračková Vildumetzová (ANO): Právě to odpolitizování státní správy bylo ze služebního zákona vyjmuto

Projev na 103. schůzi Poslanecké sněmovny 23. května 2024 k zákonu o státní službě