Bárta: Jurečkova teplárna zdražila, ale za výroční zprávu utrácí statisíce

20.01.2013 12:29 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Již od nového roku si obyvatelé Plzně připlácí za teplo o 15% více. Oficiálním důvodem dodavatele Plzeňské teplárenské je pokles ceny elektřiny a náklady na nákup emisních povolenek. Vedení společnosti však záhadným způsobem opomíná započítat i cenu výroční zprávy, která údajně přišla městský podnik minimálně na 600 tisíc.

Bárta: Jurečkova teplárna zdražila, ale za výroční zprávu utrácí statisíce
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

O patnáct procent více platí v roce 2013 za teplo domova ti, kteří jej odebírají od Plzeňské teplárenské, kde je šéfem představenstva Roman Jurečko.

„ Přijde mi to jako nehoráznost. Na jedné straně se vysávají peníze z kapes Plzeňanů a na straně druhé se utrácí za " cár papíru", který bude navíc volně ke stažení v digitál í podobě. Podle zákulisních informací  za výroční zprávu zaplatila P.T. od šesti tisíc do dvou miliónů korun,“ říká členka Věcí veřejných Lucie Šrailová, která kvůli tomu na veřejném zasedání interpelovala městské zastupitele.

Plzeňské zastupitelstvo však odmítlo cenu výroční zprávy sdělit. Dle odborníků se ceny za výroční zprávu u středních akciových společností běžně pohybují okolo 40 tisíc, a to i ve špičkovém grafickém provedení s fotografiemi.  Plzeňská teplárenská nechává zprávu každoročně zpracovat soukromým subjektem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.