Bárta: „Trafikant“ Vondra vyštípal Kohouta z dozorčí rady Aeoroholdingu

12.02.2013 7:36

Ministerstvo financí dnes významně obměnilo složení dvanáctimístné dozorčí rady Českého aeroholdingu. Bývalý ministr obrany Alexandr Vondra usedne mezi „hlídače“ na úkor renomovaného ekonoma, člena NERVu Pavla Kohouta.

Bárta: „Trafikant“ Vondra vyštípal Kohouta z dozorčí rady Aeoroholdingu
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Zbavování se kvalitních, fundovaných odborníků na úkor vysloužilých politiků mi přijde naprosto zcestné. Pavel Kohout je špičkový ekonom, který by jistě prospěl Aeroholdingu lépe než Alexandr Vondra. Tato výměna kus za kus mi přijde o to nešťastnější a pochybnější, že dozorčí rada má letos rozhodovat o tak důležitém kroku, jakým je prodej Českých aerolinií.

Změny v dozorčí radě si kompletně prosadilo ministerstvo financí, které ve firmě vykonává akcionářská práva. Dozorčí rada Aeroholdingu má celkem dvanáct členů.

Druhým jmenovaným, který doplní Vondru v dozorčí radě je Jiří Mikl. Ten dříve působil jako poradce náměstka ministra průmyslu a obchodu a absolvoval akademii CEVRO, kterou vlastní Ivan Langer.

Připomeňme jen, že trafikantství se v Nečasově vládě rozmáhá jak nikdy v historii. Trojice rebelů ODS, Fuchsa, Tluchoř, Šnajdr vyměnila přežití vlády za obsazení dozorčích rad v Čepru, ČEZu a Českých drahách. Na základě tohoto jasného nepotismu podal advokát Václav Láska na zmiňovaný triumvirát a premiéra Nečase trestí oznámení, které ovšem zastupitelství zastavilo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vitbarta.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Petříček: ČR podpořila výstavbu dvou mateřských škol v Kambodži

21:56 Ministr Petříček: ČR podpořila výstavbu dvou mateřských škol v Kambodži

Dvě mateřské školy se v Kambodži podařilo vybudovat mimo jiné díky podpoře rozvojových projektů Mini…