Bělobrádek: V perspektivě současné situace jsou oslavy 17. listopadu spíš k pláči

18.11.2011 22:29 | Zprávy

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se včera zúčastnil mše jako poděkování za 22 let svobody v Týnském chrámu na Starém Městě v Praze, kterou sloužil kardinál Miloslav Vlk.

Bělobrádek: V perspektivě současné situace jsou oslavy 17. listopadu spíš k pláči
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Vzpomínkový průvod uspořádala pražská KDU-ČSL. Většina účastníků bohoslužby se poté vydala centrem Prahy na Národní třídu, kde si lidé u památníku 17. listopadu 1989 připomněli tehdejší události. V průvodu byli i místopředseda KDU-ČSL Pavel Svoboda, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Daniel Herman nebo herec Jan Potměšil. Ten jel na vozíku v čele průvodu a po položení květin a zapálení svíček pochod ukončil modlitbou.

Předseda KDU-ČSL při této příležitosti řekl: „Celá politická kultura a atmosféra ve společnosti připomíná marasmus konce osmdesátých let. Vrcholem je pak situace v ODS. Mezi lidmi je směsice napětí a zklamání. Místo abychom si utahovali opasky ve společný prospěch a budoucnost, utahují si současné elity z občanů." Předseda lidovců dodává: „Komunisté, kteří kritizují vládu ODS, TOP09/STAN a VV mají, bohužel, v mnoha případech pravdu. To je největší ostuda dvaadvaceti let po pádu komunismu. Vláda práva a systém právního státu je nahrazen podivnou chobotnicí nomenklatury a podivných vazeb. Kdo se tomu postaví, je odstraněn."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kdu.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

22:01 Rozvoral (SPD): S velkou úctou si připomínáme 80 let od květnových událostí

Před osmdesáti lety se český národ postavil na odpor okupaci a bezpráví. V květnu 1945 propuklo Praž…