Prý vzhledem k jejich velké diferenciaci! Takové odůvodnění sice postrádá jakoukoliv logiku, ale zato výstižně charakterizuje aroganci našich „místodržících“. Růst spotřebitelských cen domácností sice ČSÚ eviduje, ale pravda se nejspíš někomu nehodí. Nárůst je od r. 2006 totiž násobně vyšší, než index, použitý pro valorizaci životního minima. Musím ale konstatovat, že zaměstnanci MPSV mají skutečně velmi přesné údaje o tom, jak nákladný je život našich domácností, jejich užití však závisí na úrovni legislativy.
Pro rok 2012 byly valorizovány také normativy nákladů pro výpočet příspěvku na bydlení. Jestliže dlouhodobě souhlasím, že normativní náklady pro vlastní nebo družstevní bydlení vcelku odpovídají nákladům domácností, bydlících v přiměřeném bytě, pak také tvrdím, že rozdíl mezi normativy pro bydlení ve vlastním a v nájemním bytě, který dosahuje např. u bytů v Praze až 115 korun z metru čtverečního měsíčně, představuje státem tolerovaný zisk pronajímatele.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: kscm.cz