Blažek (VV): Komunisté už zase oblbují národ

11.02.2013 20:46

Káva, kterou jsem pil u sněmovního vystoupení komunistického poslance Grebeníčka, mi nesnesitelně zhořkla...

Blažek (VV): Komunisté už zase oblbují národ
Foto: veciverejne.cz
Popisek: Jan Blažek
reklama

Sněmovní diskuzi na téma významného dne ve spojitosti s upálením Jana Palacha totiž pan Grebeníček proměnil na výsměch těm svobodomyslným občanům, kteří dokážou nepodlehnout demagogickým politickým proklamacím, ať už v kterékoli době.

Oběť Jana Palacha, která podle mne skutečně vyjadřovala  mladistvý vzdor a zklamání nad tehdejším režimem, zaslouží uznání i pokoru většiny těch obyvatel, kteří se situaci přizpůsobili. Bohužel se ukazuje, že desítky let působící propaganda KSČ v našich myslích napáchala nevratné škody.

Důkazem toho je, že jednak tolerujeme vrchol neúcty, kterou projevil pan Grebeníček, a jednak čím dál víc souzníme s tvrzeními, že za komunistů se nic špatného nedělo. Jak jinak chápat mínění, že nesmyslný čin mladého studenta byl beztak výsledkem manipulace kohosi v pozadí a pokud by platil zákon o významném dni republiky jako vděk Palachovi za jeho statečnost,  nabádal by ostatní lidi k podobným skutkům?  Tak daleko jsme se dnes dostali s našimi názory po třiadvaceti letech od pádu komunismu v naší zemi!

Obávám se, že vzhledem ke stoupajícímu sebevědomí KSČM se opět může stát, že vlastní vinou se z nás stanou vazalové cizích přání a zájmů. Chápu, že v dnešní nelehké ekonomické situaci se může lidem stýskat po starých pořádcích, kdy jsme si prý byli všichni rovni. Udivuje mě ale, jak si široká veřejnost stále nedokáže přiznat, že hlavním důvodem pádu komunismu byla ekonomika. Starý systém byl prostě neschopný přežít díky vlastní ekonomické slabosti.  

Jan Blažek, předseda Krajské rady Věcí veřejných v Jihomoravském kraji

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jan Blažek - profil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek (TOP 09): Pasivní, byť pohodlné dokončení mandátu mi již nedává smysl

15:09 Kalousek (TOP 09): Pasivní, byť pohodlné dokončení mandátu mi již nedává smysl

Dovoluji si vysvětlit motivy kroku, který jsem právě učinil – vzdal jsem se mandátu poslance PS PČR.