Opět nás tedy ani nepřekvapila stále stejná technika premiéra Petra Nečase, když vstoupí do budovy v Bruselu, kde se summity odehrávají, a začne vyhrožovat vetem. A též už nás ani nepřekvapilo „dění“, které se před každým evropským summitem odehrává v České republice, konkrétně na půdě Parlamentu.
Všechny členské státy Evropské unie a jejich vlády se intenzivně a pečlivě připravovaly na nejdůležitější evropské vyjednávání, které schvalování evropského rozpočtu s sebou vždy přináší. S jednou výjimkou – tou českou. Necelých 14 dní před summitem byl v Senátu na programu jednání bod „Informace vlády o svém mandátu před nadcházejícím summitem Evropské rady 7.-8.ledna“. Nepřišel ani premiér, ani státní tajemník. Referát připravený Úřadem vlády přednesl ministr spravedlnosti Pavel Blažek, který v rámci svého vystoupení pouze uvedl, jaké body budou na agendě summitu. Neinformoval senátory ani o pozicích, ani o strategii a ani nic o preferencích České republiky ohledně podoby nového evropského rozpočtu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČSSD