Černochová (ODS): Český olympijský výbor je legislativně protežován

15.02.2013 13:09 | Zprávy
autor: PSP ČR

Projev na 51. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 2. 2013

Černochová (ODS): Český olympijský výbor je legislativně protežován
Foto: janacernochova.cz
Popisek: Jana Černochová z ODS

Paní předsedkyně, děkuji. Dobré dopoledne, dámy a pánové. Několikrát tady zazněla slova o tom, že tento návrh zákona podporuje sport. Ano, celá tato novela je šitá na míru Českému olympijskému výboru, který je zde na úkor jiných subjektů legislativně protežován. To je asi hlavní smysl této novely. A já se přiznám, že ani nějaký zásadní problém já s tím, že protežujeme Český olympijský výbor, nemám. Mám problém s tím, že je tady předkládána novela zákona, která je od počátku velmi nekvalitní, která přesto, že vláda k tomu vydala neutrální stanovisko, obsahuje celou řadu věcí, které jsou v rozporu s legislativou, ať už se jedná o přímou retroaktivitu nebo ať už se jedná o to, že bylo zvoleno zcela nevhodné řešení spočívající v pouhém snížení sazby odvodu s tím, že poplatník je pouze povinen zveřejnit, zda poskytl dar. V předloženém návrhu zákona však zcela chybí úprava sankcí. Prosím pěkně, tento návrh zákona neobsahuje žádné sankce. Jak můžeme přijímat zákon, který neobsahuje sankce? Takže vlastně ta jistota, že ty finanční prostředky budou skutečně poskytnuty Českému olympijskému výboru, ta tady není. Já vím, že je tady připravený nějaký pozměňovací návrh. Na druhou stranu, nezlobte se na mě, jsme častokrát kritizováni za to, že předkládáme velmi nekvalitní návrhy zákonů a že je pak upravujeme ve druhém čtení a pak ve třetím čtení. Tady prostě polovina z nás se v tom neorientuje tak důkladně, aby věděla úplně přesně, o čem hlasuje. A tak nastávající ty problémy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

22:14 Hejtmanka Pecková: Manipulace ministra Macinky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…