Chaloupka (Republika): Brutálně zabili dívku a teď je čeká hotel za mřížemi? Tak to ne!

07.02.2014 20:15

U soudu v Brně dnes poprvé stanuli tři obžalovaní z brutální vraždy patnácti leté dívky z Jihlavy. Hrozí jim 15 až 20 let, ale v podmínkách českých věznic to není žádný trest. Jsem pro mnohem přísnější tresty za násilné trestné činy a zavedení doživotí bez možnosti propuštění. Třikrát a dost! Oběti nebo jejich rodina musí získat pocit zadostiučinění.

Chaloupka (Republika): Brutálně zabili dívku a teď je čeká hotel za mřížemi? Tak to ne!
Foto: red
Popisek: Otto Chaloupka

Téměř rok starý případ je konečně u soudu. Nechutná a brutální vražda bezbranné dívky, za kterou stojí tři mladíci, je pro mě impulsem k zamyšlení se nad tresty pro takové, společnosti nebezpečné, vyvrhele.

Bez televize a na doživotí

Jednoznačně zpřísnit podmínky ve věznicích pro pachatele násilných trestných činů. Zavést povinnost práce vězňů. Při opakovaném násilném trestném činu, doživotí ve zpřísněných podmínkách – žádná televize, posilovna, žádné návštěvy, bez vycházek, žádná zábava. Nechápu, jak může někdo mít v rejstříku tři a více záznamů za závažné přečiny. Evidentně jde o tvora nepřevychovatelného, čili mu náleží jediné: doživotí a ty nejtvrdší podmínky.

Útočník ztrácí práva

A samozřejmě možnost jakéhokoli způsobu obrany při ochraně své osoby nebo majetku. Nepřiměřená obrana je nesmyslný pojem.Útočník se svým chováním vzdává jakéhokoliv práva, bere na sebe zodpovědnost za následky. Napadený není připravený, nemá čas zkoumat intenzitu útoku, musí mít možnost bránit se všemi dostupnými prostředky.

Připadá mi, jako by si čím dál míň lidí vážilo svobody. Vždyť to vybavení, jaké v českých věznicích je, ta možnost trávení volného času, kterému příživníkovi by se tohle nelíbilo? Proč má rodina oběti ze svých daní platit posilovnu pachateli? Trest smrti v současnosti možný není, ale pro velmi tvrdé doživotí hlasuji všemi deseti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Otto Chaloupka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Dostatek potravin? Záleží na tom, jak Pán Bůh dá

11:33 Jurečka (KDU-ČSL): Dostatek potravin? Záleží na tom, jak Pán Bůh dá

Komentá na facebookovém profilu k zemědělství