Chládek: Ministr Fiala usvědčuje Nečasovu vládu z naprosté bezradnosti

30.05.2012 22:27

Sociální demokracie oceňuje kroky ministra školství Petra Fialy, který vychází vstříc dlouhodobé kritice ČSSD a stahuje chybné novely, jež proti názorům opozice i odborné veřejnosti prosazoval bývalý ministr Josef Dobeš - novelu vysokoškolského zákona i novelu zákona o financování regionálního školství.

Chládek: Ministr Fiala usvědčuje Nečasovu vládu z naprosté bezradnosti
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek
reklama

Dobešova novela vysokoškolského zákona a snaha zavést školné pak navíc vyvolala největší demonstraci studentů proti vládě od roku 1989.

Jak je ovšem možné, že návrhy, které nyní jeden po druhém míří do koše, měly ještě před několika málo týdny plnou podporu Nečasovy vlády? Za co „nejlepší ministr všech dob“ Josef Dobeš, jehož práce se nyní plošně skartuje, pobíral ministerský plat?

Chování ministra Fialy usvědčuje Nečasovu vládu z toho, že resort školství není schopna řídit a neví si s ním rady. Výsledkem dvouleté práce ministra Dobeše, který měl i přes opakovanou kritiku ČSSD plnou důvěru premiéra Nečase, je riziko ztráty desítek miliard korun z fondů EU, omezení akademických svobod, spuštění předražených státních maturit či legislativní paskvily, které jsou nyní rušeny.

ČSSD považuje za nepřijatelné, aby Nečasova vláda nadále svou neschopností devastovala oblast vzdělávání v naší zemi. Apeluji proto na ministra Fialu, aby konečně jasně a veřejně sdělil, jaké priority hodlá v oblasti školství prosazovat a jak hodlá napravit současnou neudržitelnou situaci.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

22:30 Prokop (ANO): Týdenní report z Jižního Města

Minulý týden byl pro mě pracovně o něco klidnější než ten předchozí, takže dnes budu stručnější. Mým…