Jakob (TOP 09): Usnesení proti sjezdu je nezodpovědné rozdmýchávání nenávisti

05.05.2026 23:08 | Monitoring
autor: PV

Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 5. května 2026 k stanovisku vládní koalice ke sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně

Jakob (TOP 09): Usnesení proti sjezdu je nezodpovědné rozdmýchávání nenávisti
Foto: CNNP Prima NEWS
Popisek: Jan Jakob

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

mně to taky nedá. Musím se vyjádřit k tomu, co tady na úvod pan předseda přednesl za bod. My jsme na jednání grémia Poslanecké sněmovny byli jako zástupci opozice poměrně zaskočeni tímto návrhem usnesení proti konání Sudetoněmeckého sněmu v Brně, tak jsme si vyžádali i text usnesení písemně. Bylo nám slíbeno, že před začátkem schůze to obdržíme tak, abychom mohli s kolegy v rámci jednotlivých klubů návrh prodiskutovat. Dokonce mám za to, že tam padlo i něco, že to dostaneme dvě hodiny před zahájením pléna.

Bohužel se tak nestalo, ačkoliv pan předseda tady ten návrh usnesení načetl už před zhruba hodinou a čtvrt, tak i přes sliby bohužel ho do této chvíle nemáme. To je... (Předseda Okamura říká, že návrh bude zaslán.) Prosím, aby i pan předseda – omlouvám se – na mě tady nepokřikoval zezadu. Slyším že bude posláno v malé chvíli. Dobře, nicméně jste slíbili, že ho pošlete ještě před jednáním. To se nedá nic dělat. My se s tím samozřejmě nějak vyrovnáme. Není to asi moc kolegiální a fér, ale to vlastně vem čert.

Co je ale důležitější, tak je samotná podstata toho bodu, kdy se jedná o naprosto nezodpovědné rozdmýcháváním nenávisti. Chápu, že zástupcům SPD to vyhovuje. Já jsem samozřejmě připraven k tomu tématu hovořit, pokud bod na jednání Poslanecké sněmovny zařadíte. Ale chtěl bych vyzvat kolegy z koalice, kteří se snad ještě pořád hlásí k nějakým základním hodnotám, aby to zvážili a tento nenávistný bod vůbec nezařazovali.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pro Jakoba, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseVasa , 06.05.2026 0:20:22
bych mel spoustu slov, ale byl by za ne minimalne dozivotni ban .. kolaborantska svoloc je to nejmirnejsi co lze pouzit!

|  5 |  0

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…