Chládek: Pane ministře Fialo, nechte státní maturitu prověřit nezávislým auditem

11.05.2012 19:22

Média v posledních dnech upozorňují na problematiku tzv. vyšší maturitní zkoušky z matematiky, která byla podle mého názoru evidentně špatně nastavena.

Chládek: Pane ministře Fialo, nechte státní maturitu prověřit nezávislým auditem
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Je to další vážný důvod, proč by měl být celý projekt podroben nezávislému auditu, aby ukázal, na co byly přesně vynaloženy stamiliony korun z veřejných rozpočtů. Již zpráva NKÚ v nedávné době potvrdila, že peníze na státní maturitu byly vynaloženy neúčelně a že „zkouška z dospělosti“ v podání státu neplní svůj účel.

V souvislosti s tzv. vyšší verzí státní maturity z matematiky se pak ptám, jak je možné, že CERMAT nebyl schopen ani potřetí (když počítáme generálku státní maturity a její minulý ročník) schopen státní zkoušku nastavit správně. Jak chce tedy ministerstvo školství objektivně posuzovat znalosti studentů, když není její ministerská organizace ani schopna správně nastavit zkoušku včetně dostatečného času na její vypracování?

V minulosti jsem již několikrát varoval, že státní maturita je předražený administrativní moloch, který je v podobě, kterou prosadil bývalý ministr školství Dobeš, k ničemu. Aktuální zprávy má slova opětovně potvrzují.

Apeluji proto na ministra školství Petra Fialu, aby nechal státní maturitu podrobit důkladnému nezávislému auditu, který bude dán veřejnosti k dispozici. Zároveň je nutné, aby byly z tohoto auditu vyvozeny odpovídající závěry a přijata opatření, která zamezí dalšímu zbytečnému utrácení peněz a poškozování studentů. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

22:21 SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

Je to rok od ekologické havárie na řece Bečvě, při které jedovaté chemikálie zamořily 40 kilometrů t…