Chovanec (ČSSD): Odmítám přeměnu ŘSD na akciovou společnost

25.10.2011 15:45 | Zprávy
autor: cssd.cz

„Rezolutně odmítám plán ministra dopravy Dobeše změnit příspěvkovou organizaci Ředitelství silnic a dálnic na akciovou společnost."

Chovanec (ČSSD): Odmítám přeměnu ŘSD na akciovou společnost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec

„Rezolutně odmítám plán ministra dopravy Dobeše změnit příspěvkovou organizaci Ředitelství silnic a dálnic na akciovou společnost. Považuji to za nepromyšlený a nebezpečný experiment, který vážně ohrožuje nejen výstavbu nových silnic, ale i údržbu těch stávajících," tvrdí hejtman Plzeňského kraje a stínový ministr dopravy Milan Chovanec.

Podle něho se jedná o jasné obcházení rozpočtové politiky vlády a priorit, které si stanovila. Navíc je zde i nebezpečí toho, že stát nebude mít přímou kontrolu nad společností a tedy i nad penězi, které jsou určené na výstavbu silnic a dálnic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Staněk (ANO): Nechci provozovat euromarketingovou nebo dotační kancelář

8:05 Staněk (ANO): Nechci provozovat euromarketingovou nebo dotační kancelář

Poslanec Evropského parlamentu Antonín Staněk otevřel v Olomouci regionální kancelář.