Dbalý (NS-LEV21): Zastavme privatizaci českého zdravotnictví

07.11.2012 6:24

Jsme hluboce znepokojeni stávající kritickou situací v českém zdravotnictví, ke které došlo po dvou a půl letém chaotickém vedení rezortu zdravotnictví současnou pravicovou vládou a jmenovitě stranou TOP 09.

Dbalý (NS-LEV21): Zastavme privatizaci českého zdravotnictví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ordinace vybavená přístroji. Ilustrační foto

Bezprecedentní stav, kdy se prakticky měsíc před koncem roku většina českých nemocnic nachází v právním vakuu, nemá podepsány smlouvy o úhradách zdravotní péče, není a nebylo s nimi o tomto stavu jednáno, povede dle našeho názoru k rozvratu zdravotní sítě v našem státě na úrovni nemocniční i ambulantní péče.

Redukce 6000 lůžek (původně se mluvilo o 10 000 lůžkách tzv. akutní péče; jen pro vysvětlení: jedná se o běžná lůžka na odděleních, kde pacient čeká na výkon a doléčuje se po výkonu, NEJDE o lůžka na ARO odděleních a jednotkách intenzivní péče) bez předchozí diskuze se zřizovateli, navíc v poměrně krátké době, je důrazně kritizována všemi rozhodujícími hráči v systému a strana národních socialistů se k této kritice rezolutně PŘIPOJUJE.

Přenechání veškeré iniciativy v tomto směru ministerstvem zdravotnictví (dále MZ) a ministrem Hegerem zdravotním bankám je naprosto nepřípustné a z retrospektivního pohledu na pasivitu MZ obecně vyvolává pochybnosti nad smyslem fungování tohoto hypertrofického rezortu. Rezignace ministra Hegera se projevuje i v tom, že se zatím k celé situaci smysluplně nevyjádřil a blokací legislativní činnosti MZ ohledně pojišťoven (legislativní „aktivita“ MZ je ostatně i tak velice lakonická a chuďoučká) vytváří pro pojišťovny dle našeho názoru záměrný prostor k rušení nemocnic dle vlastních potřeb, případně k privatizaci zajímavých zdravotnických subjektů a jejich zapojení do uzavřených řetězců.

Prokazatelná neexistence relevantní analýzy o nutnosti redukce 6000 akutních lůžek, navíc s totální absencí plánu, jak tyto kapacity případně transformovat na tolik potřebná lůžka následné případně medicínsko-sociální péče, a při znalosti dalších kroků MZ (dojezdová doba apod.) se výše uvedená suspekce jen posiluje.

Národní socialisté opakovaně upozorňovali na vzrůstající chaos v systému, rostoucí nespokojenost zdravotníků (opakovaně podvedených ministrem Hegerem podpisy různých memorand a následným nesplněním slibů) a nyní HLASITĚ VARUJÍ před urgentním nebezpečím výrazného zhoršení kvality a dostupnosti zdravotní péče řítící se akcelerovaně do deficitu (personálního, finančního, motivačního) pod současným DIKTÁTEM zdravotních pojišťoven za tichého plánovitě pasivního přihlížení MZ.

Amatérské a zpolitizované angažmá strany TOP 09 na MZ za poslední 2,5 roku vedlo prokazatelně ke každodennímu faktickému zhoršení kvality zdravotní péče v nemocnicích již nyní, a to často až na úroveň situace z počátku devadesátých let minulého století,

k zastavení rozvoje a modernizace systému, k apatii a nedůvěře zdravotníků v další individuální i celkové perspektivy.

Strana národních socialistů je přesvědčena, že je nezbytné urgentně spojit síly ostatních hráčů ve zdravotnictví a zabránit připravovaným plánům na privatizaci systému bez ohledu na hlavní středobod a smysl činnosti zdravotnictví, tedy PACIENTA a kvalitní péči o jeho zdraví.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): O petice hnutí SPD je mezi občany po celé republice neustále velký zájem

6:23 Rozvoral (SPD): O petice hnutí SPD je mezi občany po celé republice neustále velký zájem

Jsme jedním z prvních politických subjektů, který začal hned od svého vzniku hájit ve velké míře opr…