Hlasovat musí ještě senát a podpis musí připojit i prezident. Pokud by senát nebo prezident byli proti, tak musí o věci opět hlasovat sněmovna a musí tak učinit ústavní většinou. Takže uvidíme. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásadní změnu našeho ústavního pořádku, stojí za to, položit si otázku: Komu taková změna prospěje?
Můj názor na přímou volbu prezidenta je jednoznačně negativní. Pokud bych mohl o této věci hlasovat, tak bych hlasoval vždy a za všech okolností PROTI a to i kdyby v důsledku takového postupu měla padnout vláda s účastí mé vlastní strany. Důvody jsem již uvedl v předchozích blozích na toto téma. Velmi stručně jde o to, že:
1. Přímá volba prezidenta je zbytečně drahá. V době, kdy je nutné šetřit veřejné výdaje si přidáme další pravidelně se opakující výdaj ve výši cca 1 miliardy Kč. Za tyto peníze je možné například postavit 4 středně velké základní školy nebo 10km dálnice nebo opravit desítky mostů, které máme ve špatném stavu a nebo postavit 50 mateřských školek. A tyto ušlé příležitosti nás všechny postihnou.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Fajmon.eu