Farský (TOP 09): Jakékoli navýšení poslaneckých platů je nemyslitelné

31.12.2012 16:31 | Zprávy

Odpověď na dotaz čtenáře: Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny schválil návrh poslance Vladislava Vilímce, aby po případném rozpuštění sněmovny zůstal všem poslancům ještě dva měsíce nárok na asistenty, kanceláře a služební automobily. Co na to říkáte, respektive jak jste se k návrhu postavil vy osobně? Mně přijde, že si z nás děláte akorát všichni v PS srandu. A ještě jeden dotaz, který mě napadá v souvislosti s výrokem pana Úlehly - přijde vám váš plat adekvátní k práci, kterou odvádíte jako poslanec? Děkuji za odpovědi a přeji hezké svátky.

Farský (TOP 09): Jakékoli navýšení poslaneckých platů je nemyslitelné
Foto: redakce
Popisek: Mgr. Jan Farský, poslanec Sněmovny PČR za TOP 09, starosta města Semily

Dobrý den přeji,

pro pozměňovací návrh pana poslance Vilímce jsem nehlasoval, jelikož si nemyslím, že provádět takovou změnu v současné ekonomické situaci (a především v kontextu dalších vládních opatření) je vhodné. Tolik k Vašemu prvnímu dotazu.

Pokud jde o Vaši druhou otázku, osobně mohu říci, že je výše poslaneckého platu a náhrad plně postačující. Platí to, co jsem již uvedl - v současné ekonomické situaci je jakékoli navýšení nemyslitelné.

Ostatně velmi těžko mohu říci něco jiného, když jsem před dvěma lety podpořil změny v odměňování (konkrétně šlo o snížení poslaneckých platů a zdanění náhrad). Přitom jsem si - jak se zdá, na rozdíl od některých kolegů - byl velmi dobře vědom, jaké důsledky tato opatření budou mít.

Přeji Vám příjemné prožití zbývajících svátečních dní,  
Jan Farský

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.