Fischerová: Nesmírně si vážím nečekané a spontánní reakce veřejnosti

06.11.2012 18:36

Taťana Fischerová získala 72 610 podpisů

Fischerová: Nesmírně si vážím nečekané a spontánní reakce veřejnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pod petici na podporu prezidentské kandidatury Táni Fischerové se podepsalo 72610 lidí

Občanské hnutí ve spolupráci se Stranou zelených ukončilo 6. 11. 2012 sběr podpisů pod petici na podporu kandidatury Taťany Fischerové na prezidentku České republiky a podalo dnes na ministerstvu vnitra kandidátní listinu podpořenou peticí.

Kandidaturu Taťany Fischerové na prezidentku podpořilo svými podpisy pod petici celkem 72 610 občanů z celé České republiky. Jejich zapojení se obešlo bez brigádníků a placené mediální kampaně. Stovky lidí si v posledních týdnech spontánně předávaly petiční archy, zakládaly kontaktní místa a věnovaly hodiny dobrovolné práce sběrům podpisů v ulicích krajských měst.

„Táňa Fischerová za svého působení ve Sněmovně ukázala, že umí prosazovat svoji politiku způsobem, který je vytrvalý, ale prostý agresivity. Podobně probíhal i sběr podpisů na podporu její kandidatury. Tato umělkyně a politička je po celý život oddaná myšlence humanismu, tvořivosti a občanské společnosti. Počet lidí, kteří její kandidaturu podpořili svým podpisem, potvrzuje, že Táňa Fischerová nabízí občanům věrohodnost,  širší pohled na svět a pokračování toho, co do prezidenství vtisknul Václav Havel," komentoval výsledek předseda Strany zelených Ondřej Liška.

„Je to velká změna v mém životě a naprosto nová situace. Nesmírně si vážím nečekané a spontánní reakce veřejnosti, která potvrdila, že je u nás spousta aktivních lidí, kteří nechtějí čekat, co jim bude ze strany současné politické reprezentace nabídnuto, ale sami hledají způsoby jak ovlivnit výběr příští hlavy státu. Tato akce ukázala, že pokud se opravdu rozhodneme něco udělat, nepotřebujeme žádné finanční prostředky k tomu, abychom mohli něco měnit," uvedla v reakci kandidátka Taťana Fischerová.

Na tiskové konferenci v Divadle Kampa dnes Taťana Fischerová představila členy svého nově ustaveného volebního výboru, kterými jsou Barbora Seifertová, Monika Šatavová a Tomáš Tožička. „Aktuální informace z oficiální prezidentské kampaně Táni Fischerové budeme publikovat na www.prezidentka.cz," oznámila Monika Šatavová.

„Do hlavní kanceláře Strany zelených proudily do posledního dne desítky lidí, kteří přinášeli vyplněné petiční archy. Sám zcela decentralizovaný způsob sběru podpisů je vlastně už i programem: programem obnovy občanské společnosti, kterou nelze organizovat ani zaplatit shora, protože musí sama chtít,“ uvedl Matěj Stropnický, člen předsednictva Strany zelených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zeleni.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

22:21 SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

Je to rok od ekologické havárie na řece Bečvě, při které jedovaté chemikálie zamořily 40 kilometrů t…