Heger: Nebude-li testování IZIPu přesvědčivé, musí být projekt okamžitě ukončen

21.11.2011 17:30 | Zprávy

Ministr zdravotnictví Leoš Heger bere na vědomí a vítá výsledky dnešního jednání správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR.

Heger: Nebude-li testování IZIPu přesvědčivé, musí být projekt okamžitě ukončen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09)

„Považuji za velký úspěch, že se správní radě podařilo zkrátit rozporuplný vztah s IZIP, v němž z VZP nejen odtéká ročně až 150 milionů korun do společnosti IZIP a dalších navázaných společností, ale který byl navíc zafixován na několik let dopředu.  Dnešní jednání správní rady dává pojišťovně větší smluvní volnost. Dále hlavně možnost vyvázat se z  neprůhledného partnerství v případě, že se potvrdí obavy odborné veřejnosti a projekt elektronických zdravotních knížek nebude zdaleka tak přínosný, jak se dosud prezentovalo," říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.  Jen díky tlaku správní rady VZP ČR a médií se dnes podařilo schválit a uzavřít nové memorandum se společností IZIP umožňující jednostranně bez důvodu odstoupit od nevýhodných smluv k 30. červnu 2012. „Zároveň pokud testovací provoz projektu IZIP v Karlovarském kraji a kraji Vysočina neskončí přesvědčivě, bude třeba desetiletý projekt IZIP neprodleně ukončit a hledat jinou cestu elektronizace českého zdravotnictví," dodává Leoš Heger, ministr zdravotnictví.

Jedinou nedořešenou otázkou tak nyní zůstává určení odpovědnosti za uzavřené nevýhodné smlouvy. „Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR musí neprodleně učinit takové kroky, které dají nejen jí samotné, ale i Ministerstvu zdravotnictví ČR a široké veřejnosti naprostou jistotu, že veškeré informace k projektu IZIP od vedení pojišťovny jsou  důvěryhodné, úplné a transparentní. Je důležité, aby správní rada došla k jasným závěrům a management VZP ČR nesl odpovědnost za projekt i s jeho případnými důsledky," zdůrazňuje ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo zdravotnictví

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Životní úroveň

Vy: ,,Komunisti nám fakt nezlepší životní úroveň“. Já: Podle vás se snad naše životní úroveň za poslední čtyři roky zlepšila? Nemyslíte, že je to přesně naopak? Komunisty nevolím, ale proč volit vás?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Ludková: Škola se o prázdninách smrskla na téma menstruačních potřeb

22:31 Senátorka Ludková: Škola se o prázdninách smrskla na téma menstruačních potřeb

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke školství.