Jakl: Martin Jan Stránský je hulvát a lhář

09.04.2011 18:30

Lékař Martin Jan Stránský je člověk, který se pořád někam cpe a pořád se mu to nedaří. A čím více nezdarů zažívá, tím více agresivity vkládá do každého svého pokusu prosadit se. Posuďte sami.

Jakl: Martin Jan Stránský je hulvát a lhář
reklama

Pokoušel se prosadit mezi úspěšné vydavatele s časopisem Přítomnost a dnes po tom periodiku pes neštěkne. Pokoušel se prosadit jako prezident České lékařské komory a také mu to nějak nevyšlo. Pokoušel se dostat do Senátu horem dolem a pořád nic, voliči si ho ani nevšimli. I do vlády se pokoušel vetřít a myslel si, že mu k tomu pomůže funkce stínového ministra zdravotnictví za vskutku perspektivní podnik Věci veřejné. A zas nic.

O to je ve svých veřejných výrocích hultvátštější, o to více a bezostyšněji lže. Ve svém článku, které mu otisky jedny noviny a vydal jeden internetový server (odkaz dávat nebudu, otrlejší si to najdou sami), lže natolik, že se mu až z úst práší. Píše: „osobně jsem před rokem s panem Ladislavem Jaklem z Hradu komunikoval prostřednictvím elektronické pošty a adresa byla automaticky uložena v mém počítači. A ejhle - je to jakl@volny.cz."

Jenže on se mnou osobně prostřednictvím takové adresy nikdy nekomunikoval. Tu adresu neznám, nikdy jsem ji nepoužíval a veřejně jsem to i sdělil. Nevím, jaký důvod bych měl k tomu, abych se nehlásit k nějaké své korespondenci. Navíc to jde asi lehce technicky ověřit a dopátrat. Pan Stránský toto mé sdělení znal, ale rozhodl se, že bude svou lež šířit stejně. Jen proto, aby o mne mohl napsal, že jsem lhář. Bez jakéhokoli důkazu. A sám se tak lhářem stal.

Dokonce o mně napsal, že jsem „vyrazil jako pes nakažený vzteklinou... pořádně pokousat" jednoho jeho kolegu. Aby vyloučil pochybnosti, zda svůj výrok myslí v nadsázce, dodává: „neříkám to metaforicky". No, jsem člověk občas i výstřední, ale rozhodně jsem nikdy nevyrazil nikoho pokousat. Už proto, že lidé, kteří by si to eventuálně i zasloužili, by mi rozhodně nechutnali. Fuj, dejte pokoj.

Přál bych panu Stránskému konečně aspoň trochu úspěchu, aby se konečně už někam vecpal. Jinak bude otravovat veřejnou diskusi stále neomaleněji. Nějak si neumím představit, že by se někdo dal vyšetřit či léčit doktorem, který veřejně lže a je sprostý. Tak už mu dejte nějakou funkci, ať se přestane trápit.

Vyšlo na blog.idnes.cz

Čtěte také:
Heydrichův syn chce pomoct s opravou zámku v Panenských Břežanech
Jakl: Šéfredaktoři, zakažte svým podřízeným číst noviny

Prezident celý život straní, brání Jakl Klause před ataky levice 
Jakl: O teplouších a buzerantech

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ladislav Jakl

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Klimatický plán pro Prahu, to zní vznešeně

15:39 Skopeček (ODS): Klimatický plán pro Prahu, to zní vznešeně

Komentář na facebookovém profilu k zavedení mýtného pro průjezd vnitřní Prahou