Janeček (ČSSD): Heger není car, Brno není jeho gubernie

23.01.2013 14:30 | Zprávy
autor: cssd.cz

Jmenování Romana Krause do funkce ředitele nemocnice u sv. Anny bez řádného výběrového řízení odmítám jako nestandardní krok, kterým ministerstvo porušuje vlastní platnou vyhlášku o nutnosti výběrových řízení na vedoucí funkce ve zdravotnických zařízeních v působnosti ministerstva zdravotnictví.

Janeček (ČSSD): Heger není car, Brno není jeho gubernie
Foto: senat.cz
Popisek: Miloš Janeček

Ministr Heger pokračuje v neblahém trendu, které započal jeho předchůdce Julínek, když v březnu 2007 taktéž bez výběrového řízení dočasně jmenoval téhož Romana Krause ředitelem Fakultní nemocnice Brno. Protože dočasně jmenovaný Kraus je ředitelem fakultní nemocnice dodnes, jsou obě brněnské nemocnice v rukou jednoho člověka.

První slova nově jmenovaného ředitele o optimalizaci obou nemocnic vyvolávají obavy o osud nemocnice u sv. Anny a doufám, že nejsou potvrzením spekulací, hovořících o sloučení obou nemocnic a omezení dostupnosti a kvality poskytované zdravotnické péče v městě Brně.

Vyzývám proto ministra Hegera, aby respektoval vlastní legislativní pravidla a v nejkratším možném termínu vypsal řádné výběrové řízení na post ředitele nemocnice u sv. Anny a Fakultní nemocnice Brno. V opačném případě by jednání ministra zdravotnictví mohlo být posuzováno jako „výkon pravomoci způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu“. Připomínám, že neplnění povinnosti vyplývající z  pravomoci člena vlády jako úřední osoby je pádným důvodem pro odvolání takovéhoto ministra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.