Po příchodu finanční krize v roce 2008 jsme si ověřili na vlastní kůži známou pravdu o tom, že „žádný strom neroste do nebe“ a že po časech hojnosti většinou přichází období půstu. S následky krize se potýkáme dodnes a období konce hospodářského útlumu je v nedohlednu. Jak dlouhá agónie nás čeká?
Evropa se ocitla ve fázi recese a pokles se nevyhnul ani Česku. Záleží však pouze na nás, jestli se bude jednat o záležitost dočasnou nebo zda se agónie stane naší trvalou diagnózou.. Důležité bude zcela nezadusit domácí ekonomiku a poptávku a přistoupit ke strukturálním změnám včetně zajištění financování nových projektů.
Ekonomické problémy jsou sdílené
Problémy světové ekonomiky byly mimo jiné způsobeny i procesem globalizace. Finanční trhy a jejich instrumenty se rozvíjely značným tempem a získaly tak náskok před jejich regulátory. Vždyť v současném globalizovaném světě od sebe již téměř nelze oddělit státy a trhy. Státy se staly významnými účastníky trhu se specifickými vlastnostmi. Hledání řešení problémů uvnitř jednotlivých států tak již nestačí. Musíme řešit problémy v rámci Evropské unie a nezbývá než je opravdu vyřešit.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ODS