Jirsa (ODS): Nové pojetí výzkumu

11.08.2012 13:29 | Zprávy

Výsledkem bombasticky medializovaného výzkumu ("houba zachrání Šumavu před kůrovcovou kalamitou") jsou vyhozené peníze a na Šumavě další suchý les.

Jirsa (ODS): Nové pojetí výzkumu
Foto: ods.cz
Popisek: Senátor za ODS Tomáš Jirsa

Profesor Karel Prach zdůrazňuje, že problém kůrovce je odborný a měli by ho řešit "odborníci, lesníci a přírodovědci, kteří své závěry mohou předkládat veřejnosti". Problém je, že zatímco lesníkům je již několik set let jasné, jaký je vztah mezi kůrovcem a smrkovými monokulturami a napsali o něm stovky vědeckých knih, někteří vědci se na Šumavě snaží uplatnit "nové" pojetí výzkumů. Příkladem budiž výzkum houby Beauvaria bassiana, na nějž před několika lety věnovalo MŽP a tehdejší správa parku cca šest milionů korun. Výsledkem bombasticky medializovaného výzkumu ("houba zachrání Šumavu před kůrovcovou kalamitou") jsou vyhozené peníze a na Šumavě další suchý les. Že lesníci však dávno před zahájením výzkumu věděli, že tato houba funguje jako likvidátor kůrovce pouze v laboratoři? Ti tomu přeci nerozumí, pravdu máme my.

Ing. MBA. Tomáš Jirsa
senátor PČR
místopředseda místního sdružení
předseda oblastního sdružení
místopředseda regionálního sdružení
starosta

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: ODS

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trikolora: Odsouzení takzvaní „uprchlíci“ jsou vyhošťováni jen výjimečně

4:29 Trikolora: Odsouzení takzvaní „uprchlíci“ jsou vyhošťováni jen výjimečně

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k vyhošťování uprchlíků, kteří spáchají kriminální či…