Kadlecová (ČSSD): Všichni to máme „za pár“

16.08.2012 13:00 | Zprávy

V posledních dnech plní sociální sítě i zpravodajské servery nový projekt s provokativním názvem „Máš to za pár“. Za kampaní, jejímž účelem je upozornit na neúctu a negativní postoj k seniorům v naší společnosti stojí obecně prospěšná společnost Domov Sue Ryder.

Kadlecová (ČSSD): Všichni to máme „za pár“
Foto: skromach.cz
Popisek: Lenka Kadlecová

Sdružení se celosvětově věnuje péči o seniory od roku 1953, v Česku od let devadesátých, a vypadá to, že současným projektem sáhli mnohým z nás hluboko do svědomí.

Neúprosná kamera v klipu jasně ukazuje, že málokdo z nás dokáže soucítit s nemohoucími. Vždyť morální a kulturní úroveň společnosti se pozná právě podle toho, jak se stará o ty, kteří pomoc potřebují nejvíce, o seniory, děti, postižené... Co o nás vypovídá ta zjevná neochota věnovat pár minut těm slabším? Myslíme jenom na sebe a odvykli jsme si starat se o ostatní?

Společnost se mění. Tradiční hodnoty ustupují do pozadí rychlému tempu doby a tyto tendence jsou pochopitelně zřejmé hlavně ve velkých městech. V „poklidnějších“ částech naší země tento trend tak výrazně necítíme, ale obecně se dá říci, že valná většina z nás žije dneškem a zaměřuje se především na sebe. Nestaráme se o ty, kteří připravovali naši lepší přítomnost už v dobách, kdy jsme ještě nebyli na světě. A neuvědomujeme si, že i my budeme už třeba za pár let potřebovat pomocnou ruku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.