Konečná (KSČM): Není proč ustupovat

25.01.2013 19:24 | Zprávy
autor: kscm.cz

Vyjádření poslankyně Parlamentu ČR Kateřiny Konečné k prezidentské volbě

Konečná (KSČM): Není proč ustupovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kateřina Konečná

Druhé kolo prezidentských voleb postupně strhává masky jak kandidátů, tak i jejich příznivců a sponzorů. Fronty se vyhranily, cíle jsou viditelnější. Pro nás to znamená zřejmé nebezpečí, které hrozí: Karel Schwarzenberg, 1. místopředseda vlády panské koalice, se chystá dobýt Hrad.

Je třeba říci jasně: V této době krize není pro nás jiná volba, než Miloš Zeman. A nejen volba coby hlasování. Při pohledu na průběh kampaně je zřejmé, že se Schwarzenberg těší mnohem větší přízni médií, a to i těch, která doposud předstírala, že jsou téměř levicové. Je též vidět na naše poměry nebývalé množství finančních prostředků, a tedy i profesionálně zvládnutá kampaň. K ní patří i nevídaná vitalita knížete, která nápadně připomíná dynamiku Borise Jelcina těsně před jeho posledním vítězstvím.

Ale není třeba propadat skepsi. Většina lidí v této zemi už ví, co představuje pravicová vláda, a je připravena dát svůj hlas stranám levého středu a levice. Nepřivedla je k tomu propaganda, ale životní zkušenost. Teď jde o jediné: Dosáhnout toho, aby internetový, novinový a televizní příval polopravd a lží zmátl co nejméně občanů. To vyžaduje nejen hlasování, ale i aktivní zapojení do prozemanovské kampaně. Na centralizované, plánované propagační knížecí akce je nutné odpovědět decentralizovanou agitací lidí. Nečekat, co řekne štáb, neradit centru, co má dělat – pracovat samostatně. Máme několik posledních dnů. Už mnohokrát jsme prokázali, že jsme schopni jednat samostatně při vědomí jednotného cíle.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.