Důvodem je opět otázka placení vysokoškolských studií. Ministr Petr Fiala totiž představil záměr zavést od příštího akademického roku zápisné ve výši pět až šest tisíc korun za rok. Proti jsou studenti, akademici i opozice.
Ministr školství je postaven před složitý úkol. Musí obhájit průlomový krok ve vysokém školství, který by ovšem mohl znamenat, že akademické vzdělání už nebude přístupné všem. Je pochopitelné, že vysoké školy chtějí peníze, slovy rektora brněnské Masarykovy univerzity, bez ohledu na to, z jaké kapsy tyto peníze půjdou. Je však možné, že v našich podmínkách by to znamenalo, že vzdělání bude pouze pro ty, kteří na něj budou mít peníze a ne schopnosti či talent. Pokud totiž není nastaven systém možností financování studia, nebude myšlenka jakéhokoli placení vzdělání přijímána s porozuměním, byť by byla sebelépe připravena.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Rudolf Kozák - profil
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 12:12 Premiér Fiala: ČR a Británie posílí spolupráci v jaderné energetice
- 11:17 Štefec (Trikolora): Německo nám reparace nikdy nevyplatilo
- 10:21 Rajchl (PRO): Fico vyškolil Fialu v diplomacii
- 9:15 Lachnit (ANO): Řetězce, slevy, finty. Dávejte si bacha
- 8:15 Krejza (ODS): Lampedusa je spíše třídírna, Ukrajinci musí mít stejný status jako Afričani