Liška (SZ): Vláda chce přílepkem omezit svobodu internetu

30.10.2011 10:34 | Zprávy
autor: Zeleni.cz

Strana zelených nesouhlasí s návrhem některých poslanců na blokování zahraničních sázkových webů. I s přihlédnutím k chvályhodnosti záměru regulovat hazard by se jednalo o bezprecedentní zavedení cenzury v České republice.

Liška (SZ): Vláda chce přílepkem omezit svobodu internetu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Zelení se připojují k požadavkům akce Internet bez cenzury 2.0 a požadují po zákonodárcích, aby respektovali svobodu projevu a práva na informace na Internetu. Na základě nesouhlasné reakce veřejnosti poslanci z nového loterijního zákona sporné pasáže vyjmuli. Po čtyřech měsících se ovšem objevuje podobná snaha opět, tentokrát v rámci penzijní reformy.

„Postupné ukrajování svobod Internetu považujeme za velký problém, kterému je nutno čelit. Velké obavy v nás také vzbuzuje forma, jakou je tak důležitý a odbornou veřejností výrazně kritizovaný návrh připravován: netransparentně, v utajení a v rámci nesouvisejících zákonů formou přílepku," říká předseda Strany zelených Ondřej Liška.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Zadlužení státu

Dost často se mluví o zadlužení státu. Mě by zajímalo, jak je to se splacením takového dluhu? Je nějak omezená? Co hrozí, když se nesplatí? Státní bankrot? A kde se vůbec přesně berou ty peníze, které si stát půjčuje? Děkuji za vysvětlení

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): Když chcete do Turecka a Turek řekne ne

18:09 Dostál (Stačilo!): Když chcete do Turecka a Turek řekne ne

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sporu prezidenta Pavla s vládou o cestu na summit N…