Mach (Svobodní): Naše výsledky v senátních volbách jsou vynikající

14.10.2012 11:11

Strana svobodných občanů děkuje voličům za podporu ve volbách do krajských zastupitelstev a do Senátu a všem kandidátům děkuje za úsilí, které volbám věnovali. Výsledky považujeme za pokračování v postupném upevňování voličské základny.

Mach (Svobodní): Naše výsledky v senátních volbách jsou vynikající
Foto: Svobodni.cz
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Výsledky kandidátů Svobodných ve volbách do Senátu považujeme za vynikající. Pět z osmi kandidátů překonalo šestiprocentní hranici, při které stát vrací volební kauci. Jiří Pánek v obvodě Sokolov získal 9,7 % hlasů, Miloslav Bednář v obvodě Praha 12 získal 6,9 % hlasů, Jan Nádvorník v Praze 4 získal 4,3 % hlasů, Jiří Payne v Praze 2 získal 6,7 % hlasů, Richard Hartmann v obvodu Litoměřice získal 7,6 % hlasů, Jaroslav Mitlener v obvodě Mladá Boleslav získal 5,7 % hlasů, Milan Vodička v obvodě Benešov získal 6 % hlasů, Petr Lichtenberg na Chrudimsku získal 3,3 % hlasů.

 Ve volbách do krajských zastupitelstev Svobodní získali celkově 39 156 hlasů, neboli 1,48 %. Na procenta je to dvojnásobek oproti volbám do Poslanecké sněmovny v roce 2010. Absolutní počet získaných hlasů je 39 133, více hlasů než před dvěma lety do sněmovny, přestože se nehlasovalo v Praze a celková volební účast byla nižší.

 Svobodní se nyní začnou intenzivně připravovat na parlamentní volby, ať již budou v řádný termín 2014 nebo dříve a na volby do Evropského parlamentu 2014.

 Petr Mach
 předseda

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Na každém kroku Novoborska je vidět sklářská tradice

7:37 Vinklátová (SLK): Na každém kroku Novoborska je vidět sklářská tradice

Po celém světě proslavilo oblast Novoborska zpracování skla. Jedním z center sklářství bývala i obec…