Ministr Jankovský: Kazachstán je perspektivním partnerem

03.11.2011 19:13 | Zprávy

Kamil Jankovský dnes slavnostně podepsal mezirezortní smlouvu o spolupráci s kazašským ministrem cestovního ruchu a sportu Talgatem Yermegiyayevem. Dohoda poslouží jako základ spolupráce v oblasti cestovního ruchu.

Ministr Jankovský: Kazachstán je perspektivním partnerem
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Kamil Jankovský, Petr Nečas a Rostislav Vondruška

„Kazachstán patří k nejstabilnějším a z hlediska obchodu nejperspektivnějším zemím bývalého Sovětského svazu. Podpis této smlouvy je proto významným milníkem vzájemné spolupráce," uvedl Kamil Jankovský. Jednotlivá ustanovení smlouvy podporují propagaci cestovního ruchu mezi oběma zeměmi, výměnu informací a statistik v cestovním ruchu, oboustrannou účast na veletrzích cestovního ruchu a společnou koordinaci při mezinárodních akcích. „Dobrým základem pro rozvoj spolupráce v oblasti turismu je též existence leteckého spojení Praha - Almaty a jednání českého národního dopravce o zřízení linky Praha - Astana, což by rozvoj spolupráce v turismu dále podpořilo," řekl Kamil Jankovský.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo pro místní rozvoj

Tomio Okamura byl položen dotaz

Zadlužení ČR

Jaký je váš cíl - budoucí vlády, co se týká snížení zadlužení ČR? Co přesně myslíte tím efektivním hospodařením? Zatím mi přijde, že plánujete spíš rozdávat. Otázkou je, na čí úkor to bude, a zda se tím neprohloubí jen naše zadlužení? Nebo kde na vše chcete vzít? Budete zvyšovat daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

8:05 Vích (SPD): USA předkládají mírový plán. Evropa selhává

Americký mírový plán pro Ukrajinu, který nedávno pronikl do mezinárodních médií, představuje první s…