Ministr Vondra: Přijďte na Den veteránů do Armádního muzea Žižkov

05.11.2012 22:33 | Zprávy

V neděli 11. listopadu si připomínáme Den veteránů a v Armádním muzeu na Žižkově bude po celý den bohatý program, při kterém se pobaví děti i dospělí.

Ministr Vondra: Přijďte na Den veteránů do Armádního muzea Žižkov
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Pietní akt na památku sedmi parašutistů a účastníků atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha

Jedenáctého listopadu roku 1918 skončila první světová válka. Jako připomínka konce čtyřletých bojů i lidského utrpení se už od roku 1919 slaví Den válečných veteránů. Zatímco v západní Evropě a v USA je tento svátek velmi známý a jeho oslav se účastní nejvyšší státní představitelé, v České republice je připomínán až od roku 2001. Den veteránů je také spojen s květy vlčího máku - tento motiv pochází z básně kanadského lékaře, který sloužil na západní frontě, a vlčí máky se posléze staly symbolem všech, kteří válečnou vřavou v letech 1914-1918 prošli.

Den veteránů bude v Armádním muzeu Žižkov symbolicky zahájen 11. 11. v 11. hodin dopoledne a muzeum bude výjimečně otevřeno až do jedenácté hodiny večerní. Pro všechny je připraven bohatý program, který je koncipován jak s ohledem na dospělé návštěvníky, tak na ty dětské. Zahájení Dne veteránů v 11. hodin budou přítomni významní hosté včetně příslušníků a vedení Československé obce legionářské.

Po celý den si budou moci návštěvníci ve vestibulu muzea prohlédnout výstavu zbraní z období 1. a 2. světové války. Na schodech u vchodu do muzea a na parkovišti před muzeem se ve statických ukázkách představí historická i moderní bojová technika. Představí se i motocyklová jednotka Hradní stráže a každou celou hodinu předvede své stroje v dynamické ukázce na parkovišti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo obrany

Radek Koten byl položen dotaz

Trafiky

Dobrý den, zajímá mě, jestli bude SPD do vlády nominovat své lidi, kteří neuspěli ve volbách, což bohužel dělají všichni a vytváří se tak podle mě trafiky za peníze nás všech? Nebo budete lepší a neuděláte to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartůšek (Přísaha): Polsko má špičkové dálnice. Co máme my? Rozhledny

14:02 Bartůšek (Přísaha): Polsko má špičkové dálnice. Co máme my? Rozhledny

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k čerpání peněz z EU.