Novák (ČSSD): Drsná kampaň ČSSD? Někdy je to potřeba

14.08.2012 10:01 | Zprávy
autor: cssd.cz

Sociální demokracie spustila svou kampaň, ve které se staví ostře proti zvyšování DPH, nižší valorizaci důchodů a návrhu zákona o vyrovnání s církvemi. Kampaň vyvolala velmi silnou společenskou odezvu.

Novák (ČSSD): Drsná kampaň ČSSD? Někdy je to potřeba
Foto: ČSSD
Popisek: Propagační obrázek Čssd k církevním restitucím

Každý nyní cítí potřebu vyjádřit se. Někteří souhlasí, jiní kritizují. Arcibiskup Duka se v rámci snahy - prosadit si své - uchýlil k velmi nevkusnému vyjádření o nacistické nebo komunistické propagandě. Vzhledem k historii naší nejstarší demokratické strany to byla velká urážka všech straníků, kteří padli v nacistickém odboji a kteří bojovali za demokracii proti komunistické totalitě.

Abychom ale celou kampaň pochopili, musíme se podívat na začátek. Od chvíle, kdy se toto téma a dohoda vládních stran s církvemi objevilo na veřejnosti, zástupci některých občanských sdružení a představitelé ČSSD návrh kritizují. Navrhují jednání nebo diskuze, ale jsou odmítáni.

Přeci v každé civilizované zemi, když se chystá tak ohromný přesun majetku a finančních prostředků, musí být zahájena celospolečenská veřejná diskuze. Z této diskuze musí být vypracován závěr a dohoda politických stran. Není možné, aby dosažení většiny v Poslanecké sněmovně znamenalo, že si mohou dělat strany naprosto, co chtějí. To musí každý soudný politik pochopit i s výhledem na to, že ani on nemusí být vždy součástí většiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.