Nechci lakovat porážku na úspěch způsobem některých nových subjektů, které v roce 2008 neexistovaly a dnes tak každý hlas považují za zisk. Není třeba si také zastírat, že tyto volby znamenají porážku všech demokratických politických stran a jejich politiků.
Gratuluji vítězi voleb, ČSSD, ačkoliv ztráta více jak 420 tisíců voličů je ohromná. Já jsem coby šéf ČSSD na post rezignoval při zisku 22 procent, což znamenalo oproti volbám v roce 2006 ztrátu 10 procent hlasů. Oproti volbám 2008 ztratila ČSSD dnes okolo 13 procent, když získala něco přes 23 procent a rezignovat se nikdo nechystá: i to je politika. Ukazuje to zpětně ovšem na skutečnost, že důvodem nízkého vítězství v roce 2010 nebyl Jiří Paroubek, ale trendy v české společnosti, které dnes vedly ještě k hlubší porážce všech demokratických stran. Vezeme se všichni na pomyslném tygru, který nás začal jeden po druhém požírat...
Nechci znovu omílat odpovědnost médií za stav české politiky: i ona si musí přiznat svůj díl, pokud nechtějí být směšná a ještě dál tak přispívat k trendu své klesající čtenosti. Všimněme si, že komunisté na média vůbec nereagují a zdá se, že to odpovídá náladě ve společnosti. Já jsem však demokrat, a proto alespoň na některé nepravdy, které se v médiích opět objevují ve vztahu k mé osobě a národním socialistům, musím reagovat:
1. Není pravda, že bych prohrál volby do sněmovny v roce 2006 a prohrál jsem i volby v roce 2010, jak píší některá média. Zisk ČSSD v parlamentních volbách 2006 byl překvapením, které málokdo čekal, a tak to bylo považováno všeobecně za velký úspěch. Zejména proto, že třináct měsíců před tím, když jsem se stal předsedou vlády, měla ČSSD pouze 10 % voličských preferencí. V roce 2010 tomu bylo přesně naopak - volby ČSSD vyhrála nečekaně nízkým výsledkem.
2. Není pravda, jak píší některá média, že jsem se v roce 2006 "vymlouval" na tzv. Kubiceho zprávu, která měla ovlivnit sněmovní volby. Fakt, že tzv. Kubiceho zpráva ovlivnila volby, prokázal vedle všeobecného mínění i policií objednaný průzkum veřejného mínění a studie Palackého univerzity v Olomouci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: NS - LEV 21
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…
- 12:12 Premiér Fiala: ČR a Británie posílí spolupráci v jaderné energetice
- 11:17 Štefec (Trikolora): Německo nám reparace nikdy nevyplatilo
- 10:21 Rajchl (PRO): Fico vyškolil Fialu v diplomacii
- 9:15 Lachnit (ANO): Řetězce, slevy, finty. Dávejte si bacha
- 8:15 Krejza (ODS): Lampedusa je spíše třídírna, Ukrajinci musí mít stejný status jako Afričani