Paroubek: Premiér „bezobratlovec“ jde na ruku kmotrům ODS

21.11.2011 8:15 | Zprávy

Upřímně gratuluji premiéru Nečasovi ke jmenování nového ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby a rychlému nahrazení "odkloněného" exministra Martina Kocourka.

Paroubek: Premiér „bezobratlovec“ jde na ruku kmotrům ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Pan premiér jmenováním pana Kuby definitivně zpečetil šířící se informace, že je pod tlakem různých regionálních kmotrů ODS, proti kterým měl jako nástupce Mirka Topolánka údajně bojovat. Jsem přesvědčen, že Martin Kuba nemá dostatečné manažerské ani odborné zkušenosti k tomu, aby se stal úspěšným a zemi prospěšným ministrem průmyslu a obchodu.

Stále více se ukazuje, jak slabým premiérem Petr Nečas ve skutečnosti je. Myslím, že v době další nastupující hospodářské krize si Česká republika nemůže dovolit mít v čele vlády člověka, který dává přednost politice uvnitř vlastní strany, a to ve prospěch tzv. regionálních kmotrů ODS, a především pak ve svůj vlastní prospěch. Několikrát byly v českých médiích zveřejněny informace, podle kterých je například dnes jmenovaný ministr průmyslu a obchodu Kuba navázán na „knížete z Hluboké" Pavla Dlouhého, stávající ministr zemědělství Petr Bendl na Iva Rittiga nebo ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil na Romana Jurečka. Možná i proto, aby si Petr Nečas uchránil stůj co stůj svou pozici v rámci ODS, je ochoten tolerovat nekompetentnost ministrů za ODS, která je v konkrétních případech pánů Kuby a Bendla do očí bijící.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: NS - LEV 21

Radek Koten byl položen dotaz

Ukrajinci

Často do vás slyšíme, jak chcete omezit příliv Ukrajinců, jak je chcete vracet zpět, sebrat jim dávky atd.. Budete na tom trvat i v rámci koaliční smlouvy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mazur (Piráti): Aktivity spolku prg.ai pomáhají budoucí prosperitě města

22:01 Mazur (Piráti): Aktivity spolku prg.ai pomáhají budoucí prosperitě města

Pražské zastupitelstvo schválilo poskytnutí neinvestiční účelové individuální dotace ve výši 1,5 mil…