Paroubek: Proč se katolická církev neřídí slovy zvěčnělého kardinála Tomáška?

14.08.2012 8:16 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

Současné nechutné útoky na sociální demokracii ve věci církevních restitucí jsou příkladem nenávistné kampaně pravice, pravicových médií a pravicových novinářů. Tyto útoky se ve velmi pravidelné periodicitě opakovaly pod nejrůznějšími záminkami v době, kdy jsem vedl tuto politickou stranu.

Paroubek: Proč se katolická církev neřídí slovy zvěčnělého kardinála Tomáška?
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Touto záminkou je tentokrát billboard ČSSD, který nedělá nic jiného, nežli to, že připomíná hlavní fakta v souvislosti s církevními restitucemi (134 miliard korun majetku a peněz vydaných z veřejných rozpočtů církvím). Zvěčnělý a všemi uznávaný kardinál Tomášek, hlava české katolické církve, v srpnu 1991, poté, co církvím bylo vydáno 160 rozsáhlých komplexů a nemovitostí, řekl: „To je poslední nárok, který církev vznáší“.

Naopak tedy katolická církev by měla vysvětlit salto mortale, které udělala v této věci za 20 let. Proč změnila názor a chce od státu další obrovský majetek a finanční reparace v situaci, kdy republika zažívá vážné ekonomické problémy? Pan kardinál Duka by se měl spíše nežli politickým útokům na demokratickou politickou stranu věnovat napříště práci pro své bližní. To je jeho skutečné poslání.

Národní socialisté vyjadřují v této věci, kdy vůči sociální demokracii rozvíjí vlastně veškerá média hysterické útoky v souvislosti s církevními restitucemi, s ČSSD solidaritu. Nebudeme se tetelit radostí, pokud je jeden z našich politických soupeřů veřejně lynčován za jiný názor (je jasné, že předmětný billboard je pouhou záminkou k útoku).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.