Paroubek: Vláda nezvládá situaci ve Šluknovském výběžku, připravili jsme vlastní řešení

17.01.2012 10:31

Nedělní protesty občanů ve Šluknovském výběžku jsou důkazem nečinnosti, neschopnosti a možná i nedostatku odvahy vlády Petra Nečase, ale i vedení Ústeckého kraje, v řešení tamní vážné situace ohledně sociálně vyloučených komunit.

Paroubek: Vláda nezvládá situaci ve Šluknovském výběžku, připravili jsme vlastní řešení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Když se před několika měsíci z tohoto lokálního problému stalo celospolečenské téma, upozorňoval jsem, aby se ze Šluknovského výběžku nestalo pouze přehlídkové molo politiků. Bohužel se tak stalo. Tedy přehlídka to byla pěkná, ale “skutek utek“.

Jak jsem také upozorňoval, ukazuje se, že pouhé navýšení počtu policistů a zřízení speciální policejní jednotky není ideálním řešením. To ostatně dokazují i argumenty občanů pronesené na nedělní demonstraci, kdy lidé ze strany policie necítí dostatečnou podporu a dochází i k dalším, dokonce i fyzickým konfliktům.

Ačkoliv se tedy navýšení počtu policistů v krátkodobé perspektivě zdálo jako řešení nutné, dlouhodobě je třeba především ze strany vlády hledat širší koncept boje proti sociálnímu vyloučení a boje s nezaměstnaností. Události dnešních dnů bohužel ukazují, že vládní reprezentace toho není schopna.

Strana Národních socialistů - levice 21. století proto v průběhu uplynulých týdnů připravila vlastní plán boje proti sociálnímu vyloučení, který je pevně provázán s dalšími programovými dokumenty NS-LEV 21, především v oblasti boje proti hospodářské krizi, nezaměstnanosti, ale také v programu průmyslového rozvoje. Počátkem příštího týdne představíme na území Ústeckého kraje náš koncept boje proti sociálnímu vyloučení, a to za účasti našich odborníků i představitelů neziskových organizací, které se touto problematikou zabývají.

Jiří Paroubek, předseda NS-LEV 21 a poslanec zvolený v Ústeckém kraji

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: NS - LEV 21

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langr (ZpL): Thespian bude pracovat bez nároku na mzdu

20:33 Langr (ZpL): Thespian bude pracovat bez nároku na mzdu

Za kampaň Liberec 2028 bude mluvit robot