Roithová (KDU-ČSL): Úspěšný předseda EP se loučí. Jerzy Buzek obstál na výbornou

13.01.2012 12:21 | Zprávy
autor: kdu.cz

Na zasedání poslaneckého klubu Evropské lidové strany se rozloučil s poslanci nejsilnějšího parlamentního klubu odcházející předseda EP Jerzy Buzek.

Roithová (KDU-ČSL): Úspěšný předseda EP se loučí. Jerzy Buzek obstál na výbornou
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

První předseda Evropského parlamentu, který pochází ze střední Evropy (narodil se ve Smilovicích, které jsou součástí Těšínského Slezska) se své role ujmul s elegancí a svým následovníkům zanechal laťku postavenou velmi vysoko.

"Jerzy Buzek byl vynikajícím předsedou Evropského parlamentu. Byl schopen naslouchat názorům jiných, byl důsledný v prosazování demokratického ducha parlamentu a respektu ke všem politickým frakcím. Za připomenutí stojí také jeho trpělivé, slušné a důsledné prosazování ratifikace lisabonské smlouvy v České republice", říká Zuzana Roithová, europoslankyně KDU-ČSL.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokol (ODS): To byl projev jako v Bělorusku, pane Havlíčku

22:33 Sokol (ODS): To byl projev jako v Bělorusku, pane Havlíčku

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 8. července 2026 k návrhu poslanců části koaličních poslanc…