Sehnalová (ČSSD): Nezaměstnanosti mladých Evropanů nelze jen přihlížet

15. 1. 2013 21:33

Diskutovaným tématem během pondělního plenárního zasedání Evropského parlamentu ve Štrasburku byly tzv. Záruky pro mladé, jejichž cílem je pomoci vyřešit dlouhotrvající problém nezaměstnanosti mladých v Evropě.

Sehnalová (ČSSD): Nezaměstnanosti mladých Evropanů nelze jen přihlížet
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová
reklama

V roce 2011 nemělo v EU zaměstnání, ani se nevzdělávalo nebo neprocházelo rekvalifikací 7,5 milionu lidí ve věku od 15 do 24 let. Jejich podpora stojí unijní ekonomiku 150 miliard EUR ročně.

Poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová (ČSSD, S&D) k debatě říká: „Nezaměstnanost mladých je palčivým problémem Evropy, kterému nemůžeme nečinně přihlížet. Jistě, můžeme čekat, až se ekonomická situace jednou zlepší, ale to už bude po generaci milionů mladých evropanů pozdě. To si nemůžeme dovolit. Návrh na systém, který by usnadnil mladým lidem najít zaměstnání, proto vítám. Jeho náklady jsou mnohonásobně nižší, než náklady na financování podpory v nezaměstnanosti mladých. Detaily tohoto nástroje ale musí být na všech úrovních detailně prodiskutovány a nastaveny tak, aby tento nástroj skutečně fungoval.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: cssd.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolóra): Mediální rady - klid na práci

17:30 Štěpánek (Trikolóra): Mediální rady - klid na práci

Víte, co nejvíc vadí většině členů všech těch našich mediálních rad, co jich jen máme? Když se o nic…