Sehnalová (ČSSD): Polské dny v Kroměříži jsou v plném proudu

21.11.2011 11:33

V Kroměříži budou dnes odpoledne europoslankyní Olgou Sehnalovou slavnostně zahájeny Polské dny - již tradiční týdenní akce na podporu předsedající země Evropské unie. Program je tentokrát zaměřen na prezentaci polské kultury, tradic, památek, historie i současnosti, ale také gastronomie, folklóru a všeho, co se s Polskem pojí.

Sehnalová (ČSSD): Polské dny v Kroměříži jsou v plném proudu

Slavnostní zahájení Polských dnů, nad kterými převzal záštitu velvyslanec Polské republiky v ČR pan Jan Pastwa, doprovodí vernisáž výstavy fotografií Projektu Zorca „Průměrní Češi" a návštěvníci se mohou pobavit u talkshow se zahraničním zpravodajem ČT v Polsku Miroslavem Karasem a autorem knihy Pepíci, spisovatelem Mariuszem Suroszem. Chybět nebude ochutnávka polských specialit a promítání legendární polské komedie Sexmise, které uzavře celý zahajovací večer. Každý den následujícího týdne bude nabitý dalšími akcemi, které budou probíhat nejen v kroměřížském Domě kultury, ale i v Knihovně Kroměřížska nebo v Klubu Starý pivovar. Detailní program naleznete zde.  

K celé aktivitě europoslankyně Olga Sehnalová dodává: „Jsem ráda, že se nám podařilo navázat na úspěch minulých Belgických a Maďarských dnů a založit tak snad už určitou tradici. Chceme představit kulturu našich partnerů a přátel v Evropské unii a osobně jsem přesvědčena, že je dobré využít každou příležitost, která může přispět ke vzájemnému poznání. Myslím, že v tom máme ještě co dohánět."

Čtěte: Zaorálek (ČSSD): Polská společnost dala svou podporu spolupráci ve sjednocující se Evropě

Další články europoslankyně Olgy Sehnalové naleznete ZDE

##PROFIL 3349##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Scheinherr (Praha sobě): Praha získá další důležitý pozemek pro stavbu Radlické radiály

9:15 Scheinherr (Praha sobě): Praha získá další důležitý pozemek pro stavbu Radlické radiály

Ještě předtím poslouží jako záchytné parkoviště