Smetka (Svobodní): Na progresivní zdanění doplatíme

20.03.2012 17:30 | Zprávy

Ministr financí Miroslav Kalousek v neděli v Otázkách Václava Moravce potvrdil svůj záměr zavést progresivní sazby daně z příjmu fyzických osob. Očekává zvýšení výnosu o 5 miliard.

Smetka (Svobodní): Na progresivní zdanění doplatíme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze - ilustrační foto

Svobodní progresivní zdanění rázně odmítají. Jak ukazuje práce držitele Nobelovy ceny za ekonomii z roku 1996 Jamese Mirrleese, který se daňovou progresí seriózně zabýval, vyšší zdanění bohatých neznamená vyšší výnos pro stát.

 „Když jsme v roce 2008 zrušili progresivní sazby, zvýšil se výnos z daní z příjmu. Největší nárůst výnosu stát zaznamenal právě u 30% nejbohatších, kterým daň klesla. Bohatí zaplatili na daních téměř o 6% více. Bude to další případ, kdy ministra Kalouska přepere Lafferova křivka,“ uvedl místopředseda Radim Smetka.

 Svobodní naopak prosazují úplné zrušení daně z příjmu fyzických osob tak, aby lidé nebyli motivováni nepracovat.

 Radim Smetka
 místopředseda strany

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Svobodni.cz

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Proč jste se rozhodl kandidovat na poslední chvíli?

Co vás k tomu přimělo? A proč jste nekandidoval na předsedu? Je vůbec zvláštní, že byl na předsedu jen jeden kandidát, nemyslíte? Nesvědčí to dost o tom, že na tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

9:15 Vích (SPD): Houfnice za miliardy nemají garáže, ministerstvo znovu selhalo

Za několik měsíců má česká armáda začít přebírat první z dvaašedesáti houfnic Caesar za 10,3 miliard…