Sobotka (ČSSD): Vládní agonii mohou ukončit jen rychlé nové volby

04.04.2012 11:00

ČSSD je přesvědčena o tom, že Nečasova koaliční vláda se vyčerpala jak programově, tak personálně a její pokračování už nemůže přinést České republice nic dobrého.

Sobotka (ČSSD): Vládní agonii mohou ukončit jen rychlé nové volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda
reklama

Vláda je v morální krizi, ocitá se v posledních dnech v naprostém chaosu, její korupční skandály poškozují pověst naší země v zahraničí. Tzv. reformy končí rozpočtovým fiaskem. Jediným východiskem z této agonie vládnutí a rostoucí nespokojenosti veřejnosti se stavem politiky mohou být jen nové volby do Poslanecké sněmovny.

ČSSD na základě jednomyslného usnesení svého Politického grémia navrhuje ODS, TOP 09 a KSČM zahájit neprodleně jednání o rozpuštění Poslanecké sněmovny tak, aby se volby uskutečnily v co nekratším termínu. Tímto termínem by mohl být již červen letošního roku. Před tím by ještě měla Poslanecká sněmovna projednat a schválit legislativu, nezbytnou pro včasné uskutečnění přímé volby prezidenta republiky.

ČSSD současně vyzývá občany, nespokojené se stavem naší země, kriticky smýšlející občanské iniciativy a odbory, aby podpořily myšlenku nových voleb v co nejkratším červnovém termínu.

Pokud by se nové volby uskutečnily již v polovině roku, měla by nová vláda dostatečný časový prostor, aby mohla zrušit tzv. druhý pilíř v rámci důchodové reformy, zabránit sjednocení sazeb DPH, zabránit církevním restitucím a prosadit již od 1. 1. 2013 obnovení daňové progrese a přijetí zákona o majetkových přiznáních a obecném referendu.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gazdík (STAN): Vláda musí zaručit neúčast ruských i čínských firem

15:18 Gazdík (STAN): Vláda musí zaručit neúčast ruských i čínských firem

Pokud splní i naše další požadavky, jsme ochotni zákon podpořit